retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 23. septembra 2011 • 13:33.42 • informujeme

1986x

Študenti Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová sa zapájajú do projektu pod záštitou Informačnej Kancelárie EP

Študenti Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová vás pozývajú na diskusiu k projektu Európskeho parlamentu s názvom „Európsky parlament prichádza k Vám“, ktorý už druhý rok organizuje Informačná kancelária Európskeho Parlamentu na Slovensku. Témou tohto ročníka sa stal „Viacročný finančný výhľad EÚ 2014-2020.“ V rámci projektu študenti usporiadajú dňa 3.októbra 2011 o 13:00 v klubovni Súkromného gymnázia v Podbrezovej, podujatie, na ktorom budú spoločne s hosťami diskutovať o tom , čo by sa malo z európskeho rozpočtu financovať. Podujatie bude voľne prístupné aj širokej verejnosti.

Pozvanie do diskusie prijal aj pán Ing. Štefan Sabo, ktorý sa špecializuje na Hospodársku politiku Európskej Únie a pôsobí na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave.

V prípade výhry súťaž umožní mladým ľudom navštíviť Štrasburg a rokovať v budove Európskeho parlamentu so svojimi rovesníkmi z iných európskych štátov ako ozajstným poslancom.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže sa uskutoční na diskusnom Fóre občanov za účasti zástupcov víťazných škôl dňa 17.októbra v Banskej Bystrici. Víťazná škola tam bude mať možnosť svoj projekt, s ktorým sa prihlásila do súťaže, odprezentovať . Všetci budeme našim študentom v tomto projekte držať palce.

Autor: Michaela Vrábliková