retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Štvrtok, 17. mája 2012 • 09:53.48 • informujeme

1581x

Preteky v love rýb udicou v Závadke nad Hronom

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Brezne organizovala v sobotu 12. mája preteky v love rýb udicou na vodnej nádrži v Závadke nad Hronom.

Preteky boli pre dospelých a mladých rybárov. Zúčastnilo sa 60 dospelých pretekárov, ktorí ulovili 108 kusov kapra rybničného, 5 kusov amura bieleho, 1 ks podustvy a 1 ks pleskáč.

Na prvom mieste sa umiestnil Jozef Hromádka so 707 bodmi, na druhom mieste Branislav Herich so 469 bodmi a tretie miesto si vybojoval Ing. Alojz Psotka s 339 bodmi.

V  súťaži deti z krúžkov mladých rybárov pri Základných školách v Heľpe, Polomke a z Centra voľného času v Brezne súťažilo 24 pretekárov. Deti ulovili 22 kapra rybničného.

Na prvom mieste sa umiestnil Adrian Mešťan s 237 bodmi, na druhom mieste sa umiestnil Martin Riapoš s 153 bodmi, obidvaja z krúžku mladých rybárov z Heľpy, na treťom mieste sa umiestnil Dominik Brozman z Polomky.

Výhercovia si odniesli pekné ceny. Deti súťažili aj ako družstvo o putovný pohár predsedu MO SRZ v Brezne, a ten poslednýkrát vyhrali mladí rybári zo Základnej školy v Heľpe.

Autor: Václav Riapoš