retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 07. septembra 2012 • 12:47.25 • informujeme

1688x

Ďakujeme za účasť na Dni polície

Počas Medzinárodných leteckých dní SIAF 2012, ktoré sa konali cez víkend, 1. a 2. septembra na letisku Sliač, sme pre občanov pripravili „Deň polície“, ktorý zorganizovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Pre návštevníkov podujatia sme pripravili ukážky z činnosti polície s ktorými sa verejnosť nemá možnosť bežne stretnúť. Policajtov z pohotovostného policajného útvaru, takzvaných kukláčov a psovodov videli účastníci priamo v akcii aj v súčinnosti s vrtuľníkom letky Ministerstva vnútra. SR. V stánku prevencie sa občania dozvedeli viac o preventívnych projektoch a ďalších aktivitách preventistov a taktiež si mohli pozrieť rôzne typy zbraní, ktoré prezentovali policajti z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ. Kriminalistickí technici im ukázali ako sa zaisťujú daktyloskopické stopy a vyskúšali si aj policajnú výstroj. Občanom, ktorí sa na nás obrátili s rôznymi otázkami a problémami sme radi poradili a veríme, že aj pomohli. Aj tento „Deň polície“ bol výbornou príležitosťou ukázať a prezentovať našu prácu občanom z pozitívneho hľadiska.

V mene riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, plk. JUDr. Mariana Slobodníka, sa chceme poďakovať všetkým účastníkom tohto podujatia, ktorí nás navštívili nielen z Banskobystrického kraja, ale aj z celého Slovenska. Súčasne ďakujeme aj všetkým policajtom z Banskobystrického kraja, ktorí nám zo zabezpečením tohto podujatia pomohli. Aj touto cestou sa nám podarilo osloviť veľké množstvo ľudí a bolo príjemné sledovať detské úsmevy a záujem o našu prácu. Takéto akcie budeme pre občanov organizovať aj v budúcnosti a tešíme na stretnutia s nimi.

Zdroj: KRPZ BB