retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Štvrtok, 28. februára 2013 • 13:30.26 • informujeme

1585x

Pozvánka na Turisticko - lyžiarsky pochod - 4 ročník - po stopách Dr. G. K. ZECHENTERA - LASKOMERSKÉHO

V stredu spolu so 72 ročným, večne mladým športovcom Júliusom Klimentom z Č.B. - inak čerstvým nositeľom ceny Fair Play / viď foto v prílohe /- využili sme ďalší pekný zimný slnečný deň, aby sme prešlapávali čiernobalocké hory a pripravili trať pre bežkárov aj peších turistov, ktorí sa túto sobotu 02. marca 2013 - vydajú na Turisticko – lyžiarsky pochod ZA ZDRAVÍM po stopách Dr. G. K. ZECHENTERA – LASKOMERSKÉHO.

Snehu je po horách síce veľa, ale 9 km trať pre peších turistov a slabších bežkárov sme volili a pripravili tak, že sa nik nemusí báť, že zapadne do snehu, alebo to nezvládne. Nakoniec, je tu možnosť, že každý si sám zvolí úsek, koľko km chce prejsť. Pomohli nám aj lesníci, ktorí nám niektoré úseky prešli terénnym vozidlom, alebo vypluhovali. Viď ilustračné fotografie. Bude to príjemná zimná prechádzka hlavne cez Lesnícky skanzen. V ňom sa budete môcť pristaviť pri Lesníckom cintoríne, ... pri diviačej obore - kde statná matka diviačica - má mladé diviačíky, ..pri Lesníckej kaplnke z jedľovej kôry, pri naučnom chodníku histórie Č.B. ...

Očakávame aj zvedavé otázky a veríme, že budeme vedieť aj odpovedať. Takto debatujúci pohodlne maximálne za tri hodiny - tri a pol hodiny budeme v cieli - Kultúrny dom Čierny Balog, kde nás bude čakať teplý čaj, zápražka do čaju, perník ... a vyhodnotenie.

Nezabudnite si zobrať nepremokavú obuv / môže byť ďalšie otepľovanie /, trochu chleba a slaninky, cibule - lebo toto v hore chutí, a čaj aj rumom tiež. Nenechajte svoje deti doma pri počitači - na Facebooku - veď končia zimné prázniny. Pozvite aj svojich priateľov. Vykročte z bytu v dobrej nálade, s vedomím, že idete do peknej prírody, k ľuďom, ktorí majú rovnaký cieľ, spoločne prežiť pekný deň.

Tešíme sa na Vás.................... organizátori.