retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Utorok, 13. augusta 2013 • 11:00.25 • informujeme

2852x

FLOW PILATES CENTRUM, s.r.o.

V SEPTEMBRI OTVÁRAME:

SKUPINOVÉ PILATES cvičenie pre začiatočníkov

v dopoludňajších aj odpoludňajších hodinách
INDIVIDUÁLNE PILATES cvičenie  na strojoch  REFORMER

Brezno - ČSA 7

Tel.: 0905 796 921     www.flowpilates.sk

PILATES je metóda cvičenia, ktorá bola vyvinutá začiatkom 20. storočia ako forma prevencie proti bolestiam pohybového aparátu v dôsledku nesprávneho držania a používania tela a tiež ako každodenné kondičné cvičenie pre celkovú zdatnosť. Cvičením tejto metódy sa buduje fyzická i psychická rovnováha, je to vynikajúci spôsob aktívneho oddychu, regenerácie a relaxácie. Pilates metóda si vyžaduje intenzívnu koncentráciu na vykonávanie jednotlivých cvičení – zapája nielen telo, ale aj myseľ.

PILATES cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie, je zamerané na vyrovnávanie svalovej nerovnováhy (príčiny bolesti chrbtice) medzi preťaženými a ochabnutými svalovými skupinami (uvoľnenie a natiahnutie skrátených a posilnenie oslabených svalov). Osvedčilo sa ako rekondičné , regeneračné a kompenzačné cvičenie pre všetkých, stalo sa súčasťou rehabilitácie pri zdravotných problémoch a oslabeniach. Odporúča sa ako jeden z najlepších spôsobov prevencie a ochrany pohybového systému.

PILATES využíva počas cvičenia rôzne pomôcky, ktoré majú dvojaký efekt. Pre začiatočníkov slúžia ako pomôcka a pre pokročilých ako forma odporu na posilnenie svalstva. Obľúbené sú ale aj cviky na podložke, kde sa využíva len vlastná tiaž. V našich Flow Pilates centrách je možné cvičiť aj na Pilates strojoch – Reformer, či už individuálne, alebo v skupinových cvičeniach.