retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 02. decembra 2013 • 11:19.11 • informujeme

1998x

V Brezne sa skončil tradičný 525. Ondrejský jarmok

"Breznianske námestie a priľahlé ulice sa opäť zmenili na jarmočisko. Vo viac ako 280 stánkoch si mohli záujemcovia počas troch dní nájsť remeselné výrobky od drevárov, drotárov, šperkárov, tiež výrobky z prútia, keramiky, dreva, vlny, nasýtiť sa trdelníkmi, poplamúchmi, gurmánov potešili údené mäsové výrobky, syry, koreniny.

V tomto roku nastala zmena a občerstvenie sa presunulo z obvyklého miesta pri obchodnom dome do severnej časti námestia, bývalej autobusovej stanice. Bežné jarmočné špeciality obohatil v sobotu, 30.11. od 09-tej hodiny v priestoroch mestského parku tradičný gazdovský dvor, v ktorom sa konala zabíjačka. Súčasťou gazdovského dvora boli domáce zvieratká: krava s teliatkom, ovečky... Návštevníci jarmoku si tu mohli pochutnať na zabíjačkových špecialitách a domácej kapustnici.

Atmosféru jarmoku doplnili svojim kultúrnym vystúpením na ľudovú nôtu aj folklórny súbor Mostár seniori, krnohári a skupina Pančíkovci."

Autor: Alena Šperková

525. Ondrejský jarmok sa skončil. Občerstvenie sa presunulo na severnú časť námestia a v sobotu sme si v priestoroch mestského parku mohli pozrieť zabíjačku na gazdovskom dvore a vystúpenie folklórneho súboru Mostár seniori, Krnohárov a skupinu Pančíkovcov.

Páčilo sa Vám? Ako sa Vám pozdávali zmeny ktoré nastali?

Ja som tiež tento 525. Ondrejský jarmok poňal trošku netradične. Pokúsil som sa zaznamenať dej trošku dlhší - 3 hodiny a ukázať ho zrýchlene v priebehu pár desiatok sekúnd. Mal som v pláne ukázať výstavbu stánkov vo štvrtok ráno a príchod prvých návštevníkov.

Nepodarilo sa :(

Fotoaparát bol vystavený relatívnej veľkej zime -8 °C a dlhému času čakania 7 hodín a vydržal urobiť len 600 snímok. Skončil v najlepšom...

Pokusom č.2 som už nechcel veľa riskovať a tak som zvolil čas podvečer, čakanie žiadne a teplota tiež priajteľnejšia.

Podarilo sa? Ja si myslím, že áno :)                                             (vydržte až do konca)

Tu je ešte pár fotografií z miesta fotenia: 525. Ondrejský jarmok v Brezne

29. novembra 2013, ‏‎14:03:08 - 17:19:52.
Vyfotil som 1171 snímok s rozostupom 10 sekúnd.
(Vo finále som ubral prvých 17s aby to pasovalo s hudbou a začiatok nebol taký dlhý.)

A  v sobotu som sa vybral pozrieť na Gazdovský dvor, tentoraz tradične.

Fotografie si môžete pozrieť tu: 525. Ondrejský jarmok - Gazdovský dvor

Autor : Roman Suja