retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Utorok, 21. januára 2014 • 09:20.19 • informujeme

1811x

Slávnostné oceňovanie "Hasiči Hasičom 2013"

V piatok 17. januára 2014 sa v kultúrnom dome obce Hrušov (okres Veľký Krtíš) konalo podujatie s názvom "Hasiči Hasičom 2013", ktoré organizovalo Krajské riaditeľstvo HaZZ v Banskej Bystrici spolu s Krajským výborom DPO SR Banská Bystrica.

Na slávnostnom oceňovaní, na ktorom boli udelené viaceré ocenenia za výnimočné činy na úseku ochrany pred požiarmi, sa zúčastnil prezident DPO SR Ladislav Pethö, riaditeľ kancelárie prezidenta HaZZ plk. Stanislav Celleng, generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth, riaditeľ odboru plánovania a koncepciíi pplk. Ivan Ondrejička, zahraničná delegácia z Maďarska ako aj riaditelia okresných riaditeľstiev HaZZ a riaditelia okresných výborov DPO SR Banskobystrického kraja.

Z množstva nominácií bolo ocenenie v kategórii zásahová činnosť jednotlivca udelené npor. Dušanovi Vančovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Lučenci za záchranu ľudského života. V kategórii zásahová činnosť kolektívu bolo ocenenie udelené príslušníkom Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici a členom Dobrovoľného hasičského zboru Šalková, ktorí spoločne zasahovali pri záchrane skupiny dvadsiatich dvoch vodákov z rozbúreného toku rieky Hron.

Okrem zásahovej činnosti boli udelené aj ocenenia za dlhodobú prácu a prínos do rozvoja ochrany pred požiarmi a preventívno-výchovne pôsobenie Pavlovi Zapletalovi z MHZ Jelšava a pplk. Dušanovi Hanckovi z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici.

V neposlednom rade neostali nepovšimnuté aj športové výkony, ktoré dosiahli príslušníci HaZZ a členovia DPO SR v roku 2013. V tejto kategórií boli ocenenia udelené:
- kpt. Matejovi Peniakovi z KR HaZZ Banská Bystrica,
- npor. Štefanovi Gašperíkovi,
- Jánovi Štulajterovi z OR HaZZ v Brezne,
- nrtm. Michalovi Marcinekovi z OR HaZZ v Lučenci,
- súťažnému družstvu OR HaZZ v Lučenci za vyslobodzovanie zranených osôb z havarovaných vozidiel,
- súťažnému družstvu ŽOR HaZZ v Žiari nad Hronom reprezentujúcemu Banskobystrický kraj na Pohári prezidenta HaZZ, - Jánovi Kulichovi z ÚzV DPO Lučenec,
- súťažnému družstvu dorasteniek z Dobrovoľného hasičského zboru Sielnica
- a súťažnému družstvu žien Dobrovoľného hasičského zboru Budča.

zdroj: HaZZ