retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 31. januára 2014 • 10:49.41 • informujeme

1607x

Z pošty materská škôlka

Po ukončení projektu rekonštrukcie základnej školy v obci Valaská (okres Brezno), ktorý bol financovaný z európskych fondov a dokončený v roku 2010, sa obec pustila do riešenia nedostačujúcej kapacity miest v materskej škôlke. „Pred dvomi rokom miestna pošta, sídliaca v budove obecného úradu, sa z ekonomických dôvodov rozhodla presťahovať sa do menších priestorov. Tak vzniklo voľné nebytové miesto, ktoré v súčasnosti funguje ako elokované pracovisko materskej škôlky,“ povedal Ing. Juraj Uhrin, starosta obce Valaská.

Obec Valaská v s takmer 4 000 obyvateľmi, niekoľko rokov zápasila s problémom nedostatku kapacity miest v materskej škole. Škôlka donedávna využívala aj priestory klubu dôchodcov, ktoré nie dostatočne vyhovovali výchovno-vzdelávaciemu procesu. Taktiež ponuka množstva miest pre najmenšie deti nepokrývala reálny dopyt v obci. „Ešte v minulom školskom roku bola škôlka dimenzovaná maximálne pre 50 detí. Presne pred rokom sa začali stavebné práce súvisiace s rekonštrukciou ďalších priestorov pre potreby materskej škôlky,“ dodal Ing. Juraj Uhrín.

V školskom roku 2013/2014 vynovené elokované pracovisko materskej škôlky privítalo ďalších škôlkarov z Valaskej v nových dvoch triedach s kuchyňou a modernými sociálnymi zariadeniami. V súčasnosti obec Valaská poskytuje predškolskú starostlivosť viac ako stovke detí, čo je o polovicu viacej ako doteraz.

Autor: TAMO
Foto: TAMO