retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Sobota, 01. februára 2014 • 10:44.20 • informujeme

3023x

Prestavba budovy na ihrisku v Michalovej pokračuje

Obec Michalová pokračuje v prestavbe budovy na ihrisku. Rekonštrukcia je spojená s prístavbou časti budovy. Okrem šatní pre športovcov a spoločenskej sály sa tak v budove bude nachádzať i bowlingová dráha.

Rekonštrukcia budovy na ihrisku je rozsiahlou investičnou akciou, ktorá sa začala už v minulom roku. Pôvodne budova slúžila ako šatne pre futbalistov a na jej poschodí sa konávajú spoločenské akcie. „Keďže má budova už 40 rokov, potrebuje úplnú rekonštrukciu. Prestavba sa dotýka interiéru, výmeny opotrebovaných hygienických zariadení a výmeny elektrických rozvodov. Súčasťou rekonštrukcie bude i dostavba čiže zväčšenie priestorov. Po rekonštrukcii bude budova využívaná ako pôvodne s tým rozdielom, že na prízemí pribudne bowlingová dráha,“ informovala Terézia Tisovčíková, starostka obce Michalová.

Prestavba sa dotýka taktiež výmeny okenných otvorov a dverí. Krytina strechy sa nahradí novou oceľovou krytinou. „Túto investičnú akciu obec hradí z vlastných finančných zdrojov. Náklady na hrubú stavbu bez zariadení sú zatiaľ vo výške 265 000 €. Projekt je plánovaný ukončiť v budúcom roku. Všetko však závisí od finančných prostriedkov,“ dodala Terézia Tisovčíková.

Kým je budova na ihrisku v rekonštrukcii, obec na usporadúvanie spoločenských akcií využíva Kultúrny dom.

Článok nebol autorizovaný.

Autor: TAMO
Foto: TAMO