retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 11. apríla 2014 • 17:51.19 • informujeme

2385x

V Brezne už poznáme víťazov projektu
Lesy okolo nás

Brezno, 10. apríla 2014

Vo štvrtok sa v Brezne stretla porota, ktorá slávnostne vyhodnotila práce na podporu ochrany lesov. Do projektu sa zapojili žiaci dvoch breznianskych základných škôl.

Deviaty ročník aktivity zameranej na ochranu životného prostredia upriamila spoločnosť Dalkia na žiakov 2.-4. ročníka základných škôl z celého Slovenska. V tomto školskom roku bola environmentálna súťaž zameraná na ochranu lesov v našom okolí.

Môžem povedať, že téma mala dobrú odozvu medzi žiakmi nášho mesta. Je to téma, ktorá sa nás všetkých, vrátane najmladšej generácie, týka,“ konštatuje primátor mesta, Jaroslav Demian. O úspechu projektu svedčí aj vysoká účasť, takmer 350 žiakov z dvoch základných škôl, ktoré predložili porote na vyhodnotenie 16 prác. Na výzvu zapojiť sa do súťaže zareagovali Základná škola na Mazorníkove a Základná škola na Pionierskej 2.

Prvé tri víťazné priečky obsadili: 4. A trieda zo ZŠ Pionierska 2 na prvom mieste, na druhom sa umiestnila trieda 3.B tiež zo ZŠ Pionierska 2 a tretie miesto obsadila trieda 2. A  z rovnakej školy.

Lesy okolo nás“ – ako sa aktuálny súťažný projekt nazýva, je zameraný na zvýšený záujem o ochranu a význam lesa. Každá súťažná trieda mala vytvoriť plagát na propagáciu ochrany lesa vo svojom meste a napísať spoločný návrh na možnú ochranu lesa vo svojom okolí.

Chcem oceniť aktivitu spoločnosti Dalkia, ktorou nepriamo dáva možnosť vyjadriť sa k aktuálnym témam, aj najmladším generáciám,“ konštatuje predseda poroty, Jaroslav Demian. „Chcem poďakovať žiakom a pedagógom za aktívny prístup k projektu,“ dodáva primátor mesta.

Všetky tri víťazné práce postúpia do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 21. mája v Poprade, kde sa rozhodne o celkovom víťazovi projektu. Víťazná trieda získa výlet s atraktívnym programom ešte v tomto školskom roku.

Brezniansku porotu tvorili Jaroslav Demian, primátor mesta Brezno, Viera Chudíková, vedúca školského úradu Brezno, Jozef Hančák, výtvarník, Július Obernauer, riaditeľ kultúrneho strediska v Brezne, za skupinu Dalkia - regionálna riaditeľka – región Stred Ľudmila Hoffmanová, Jaromír Žák, manažér CZT Brezno a technicko-prevádzkový riaditeľ Frédéric Jacq.

Autor: Alena Šperková, asistentka primátora