retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 18. apríla 2014 • 18:29.02 • informujeme

1669x

Zasaď svoj strom

Občianske združenie Horehronská banská cesta pripravilo v spolupráci s mestom Breznom výstavbu areálu historického banského skanzenu Arborétum Banisko – Brezno, v ktorom sa začne už tohto roku písanie novodobej histórie Brezna a jej občanov.

Rodičia detí narodených v príslušnom kalendárnom roku budú mať možnosť v areáli vysadiť pre svoje narodené dieťatko stromček, prípadne krík, o ktorý sa budú starať. V areáli takýmto rodičom umožníme starať sa aj o kúsok záhrady (max. 2 m2), zberať úrodu z už existujúcich, prípadne novovysadených stromov a kríkov.

Sadenie stromčekov a kríkov sa bude vykonávať na základe podanej prihlášky s názvom „Zasaď svoj strom“ v dvoch termínoch – na jar v mesiaci apríl a na jeseň v mesiaci október alebo v určených, vopred oznámených termínoch. Vo výnimočných prípadoch umožníme aj individuálne sadenie z kontajnerových sadeníc (sadbový materiál zabezpečí Občianske združenie Horehronská banská cesta). Bližšie informácie, vrátane prihlášky, nájdete v priložených súboroch na stiahnutie.

Rodičia dieťatka narodeného v roku 2014, ktorí si podajú prihlášku na matričnom úrade v Brezne, budú v uvedených termínoch na akt sadenia pozvaní. Zraz účastníkov sa bude konať na parkovisku pri Arboréte Banisko.

Počas prvých mesiacov tohto roka do nášho mesta pribudlo 37 nových občanov. Práve pre tieto detičky budeme organizovať prvé sadenie stromčekov 2. mája 2014 o 13-tej hodine v Arboréte na Banisku. Ak máte záujem o vysadenie stromčeka, pošlite obratom priloženú vyplnenú prihlášku, najneskôr do 29. apríla na Matričný úrad Mestského úradu v Brezne.

Bližšie informácie poskytuje matričný úrad v Brezne sídliaci v priestoroch Mestského úradu Brezno, Nám. gen. M. R. Štefánika 1, alebo na č. t.. 0949 766 576.

Zdroj: www.brezno.sk