retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 23. júna 2014 • 16:19.11 • informujeme

3220x

Horehronský cyklobus

Klaster Horehronie pripravil na letnú sezónu 2014 vyhradený cyklobus len pre horehroncov. Vždy v nedeľu vyrazí na inú trasu upravený autobus, s možnosťou prepravy bicyklov.

Počas leta cyklobus absolvuje deväť výletov a to:
29.6. Tlstý javor, Obrubovanec, Čierny Balog,
6.7. Čertovica, smer Braväcovo,
13.7. Salaš Zbojská, sedlo Chlípavica, Dobroč, Čierny Balog,
20.7. Tlstý javor, popri Dobročskom pralese, Čierny Balog,
27.7. Čertovica, trasa Vagnár Brezno,
3.8. Sihla, trasa meandre Kamenistej doliny, Vysoká pec, pivovar Osrblie, Chvatimech,
10.8. Čertovica, smer Bacúch, prameň Boženy Nemcovej, výlet končí v Starom Mlyne neďaleko samotného prameňa,
17.8. Brusno, brusniansky okruh,
24.8. Hrad Muráň, Sedlo Javorina, Červená skala – ukončenie letnej cyklosezóny

Cyklobus je určený pre rekreačných športovcov, s cieľom priblížiť krásy horehronského regiónu.

Cyklistov vždy vyvezie na najvyšší vrchol trasy, tak by výlet mohol pokračovať rovinatým , respektíve mierne klesajúcim terénom.

Cyklobus premáva podľa stanoveného grafikonu po trase Mýto pod Ďumbierom, Bystrá, Valaská a Brezno – aréna. Po tejto istej trase aj rozvezie účastníkov po ukončení výletu.

Výlety sú organizované cyklosprievodcom z Cykloklubu Ďumbier, čím chceme dosiahnuť kvalitu služby bez rizika „poblúdenia“ v teréne.

Kapacita cyklobusu je 30 miest na sedenie, s možnosťou uloženia bicyklov v autobuse, ako aj na špeciálnom nosiči. V prípade potreby je k dispozícii aj mikrobus s upraveným vozíkom, aby sme vedeli pokryť prípadný zvýšený dopyt. Využitie cyklobusu je podmienené Kartou Horehronca, ktorú je možné si zakúpiť na vybraných miestach, TIK Brezno, Infocentrum Ďumbier v Mýte p. Ďumbierom ako aj na obecných úradoch členských obcí klastra Horehronie: Čierny Balog, Bystrá, Braväcovo, Jarabá, Horná Lehota, Mýto p. Ďumbierom /Infocentrum Ďumbier/.

Karta Horehronca poskytuje mimo zľavneného cestovného, ktoré je vo výške 1 euro za spiatočný lístok vrátane bicykla /lístok je možné zakúpiť priamo v cyklobuse/, aj ďalších 50 zliav na služby a atraktivity v regióne. Platnosť karty je 12 mesiacov a následne je možné si ju predĺžiť a ďalej čerpať jej výhody. Počas letnej sezóny budú v prevádzke dva cyklobusy. Jeden je určený pre „miestnych“, tzn. držiteľov Karty Horehronca a druhý bude podobne ako minulý rok v prevádzke pre ubytovaných hostí a riadi sa svojim grafikonom a je dostupný len pre držiteľov Horehronie Region Card, karty vydávanej ubytovávateľmi v partnerských zariadeniach klastra.

Viac info na: www.horehronie.net
Facebook: Horehronie Paradise in the Tatras
Bezplatná aplikácia: Horehronie Slovakia

Ing. Milan Gemzický,
výkonný riaditeľ Klaster Horehronie