retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 25. októbra 2017 • 11:24.22 • informujeme

909x

Dušičky v Banskobystrickom kraji

Policajti budú aj tento rok dohliadať na bezpečnosť v cestnej premávke počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých a to už od piatka 27. októbra do štvrtka 2. novembra 2017.

Vzhľadom na to, že tieto sviatky sú každoročne spojené so zvýšeným náporom zo strany vodičov, polícia prijala opatrenia na ich bezproblémové zvládnutie. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Vodičov žiadame, aby rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechodoch pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam.

V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré  budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov.

Počas minuloročných „dušičkových“ dní (27.10. - 2.11.2016) došlo na cestách Banskobystrického kraja k 27 dopravným nehodám, pri ktorých zahynula 1 osoba, 22 osôb sa zranilo, z toho 4 osoby ťažko.

V utorok 31. 10. v spolupráci s Národnou logistickou skupinou Geis, policajti Banskobystrického kraja vykonajú dopravno-preventívnu akciu spojenú s rozdávaním reflexných prvkov chodcom. Výkon služby počas tejto akcie bude zameraný na miesta v blízkosti cintorínov, nákupných centier, priechodov pre chodcov, nemocníc, železničných a autobusových staníc a kostolov.

Polícia radí:
- nedajte šancu zlodejom, nenechávajte svoje veci „na očiach“ v aute,
- strážte si svoje veci aj na cintoríne, zlodejom stačí malá nepozornosť a kabelka zmení majiteľa,
- na osobné veci nezabúdajte ani na staniciach a počas cesty v hromadných prostriedkoch,
- nenoste so sebou veľkú hotovosť a plaťte radšej kartou,
- ak ste sa stali obeťou zlodejov, okamžite kontaktujte políciu.

Ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158.

Zdroj: KRPZ BB