retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 15. decembra 2017 • 11:31.55 • informujeme

858x

Koncoročné zhrnutie akcie Bežím pomáhať a aktivít neformálneho združenia Pomôžme pomáhať

Pomaly prevraciame posledné decembrové listy v kalendári... rok 2017 končí, aby mohol začať nový. Preto Vás chcem informovať o tom, ako sme septembri bežali, pomáhali a ako chceme rok 2017 ukončiť.

Hromadný odber krvi sme tento rok usporiadali 4 krát, tradične v Penzióne Zelený dom v Čiernom Balogu. Priemerne sa darovania zúčastňovalo okolo 30 darcov. Táto „naša krv“ krv má pomôcť najmä onkologickým pacientom.

V septembri sme pobežali a suma 3 450 Eur bola prerozdelená na oddelenia, kde sa liečia onkologickí pacienti. K dnešnému dňu sa nám podarilo materiálne dovybaviť oddelenia v Banskej Bystrici, kde sme zakúpili: paplóny a vankúše, obrusy do jedálne, termosky na izby, zvlhčovače vzduchu, rýchlo-varné kanvice. Nemocnica v Brezne požiadala o nákup transportného lôžka a ohrievača tanierov. Dary už slúžia pacientom.

Dňa 9.12.2017 sme v spolupráci s Vydrou predávali vianočný punč na akcii Mikulášske popoludnie. Z výťažku 160 Eur zakúpime podporné lieky pre našich onko-pacientov.

Keďže prichádzajú najkrajšie sviatky v roku a veľa pacientov nebude môcť byť doma, zabezpečíme aspoň tradičnú vôňu Vianoc priamo na oddeleniach. Objednali sme perníky, vianočné pečivo, záviny, oplátky, med, čaj, ktoré rozvoňajú oddelenia už 20.12.2017. Stoly bude zdobiť medovníková chalúpka a vianočná ikebana. Okrem toho na detskom onko-hematologickom oddelení si pod stromčekom každé dieťa nájde „rukatý“ vankúš v tvare červeného srdiečka.

Veľké prekvapenie pre naše združenie urobili žiaci ZŠ s MŠ Pionierska 2 v Brezne. Na vianočný bazár si pripravili veľa vianočných doplnkov, ktoré predali a časť výťažku vo výške 1 005,27 Eur nám venovali. Financie použijeme na zakúpenie podporných liekov na imunitu pre konkrétnych pacientov. Lieky sú finančne náročné a rodiny sú vyčerpané zdravotne, psychicky, ale aj finančne. Samozrejme pri nákupe liekov sa vždy radíme s lekármi a lekárnikmi.

Úplne na záver chcem poďakovať každému, kto nám akoukoľvek formou pomohol a prajem všetkým: Príjemné vianočné sviatky v kruhu rodiny, veselého Silvestra a v novom roku 2018 hlavne veľa zdravia, šťastia, úspechov a lásky.

Mária Muránska