retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 07. novembra 2018 • 09:33.13 • informujeme

584x

November v Europa SC sa opäť nesie v znamení vzácnych pokladov neživej prírody

Perla pre ľudí narodených v znamení váh, diamant a rubín pre tvrdohlavých baranov a akvamarín pre všetkých vodnárov. Ak vás zaujíma, aký ochranný kameň je vhodný práve pre vás alebo sa chcete dozvedieť oveľa viac, navštívte banskobystrické nákupné centrum už najbližší víkend, kedy sa v centrálnom priestore uskutoční už 30. ročník Mineralogických dní Kristiána Andreja Zipsera.

Jubilejný ročník mineralogickej expozície sa uskutoční v spolupráci so Slovenským mineralogickým spolkom, a to pod záštitou Mineralogických dní uhorského vedca Kristiána Andreja Zipsera, ktorý pôsobil i zomrel v Banskej Bystrici. Keďže sa výstava každoročne teší veľkej obľube, tento rok potrvá o deň dlhšie než boli návštevníci nákupného centra zvyknutí. ,,Už od piatka, 9. novembra, sa všetci milovníci klenotov podzemia môžu tešiť na prehliadku najrôznejších druhov minerálov, skamenelín, ale i najcennejších šperkov a výrobkov z cenných kameňov. Opäť si tak budú môcť zakúpiť obľúbené minerály ako ametyst či ruženín, ale i opál, jantár, či granát a tyrkys, ktorými môžu potešiť svojich blízkych, napríklad aj na Vianoce,“ pozýva na unikátnu expozíciu Jana Seleštianska, Marketing Coordinator Europa SC.

Výstavy sa aj tentokrát zúčastní viac ako 50 vystavovateľov a predajcov nielen zo Slovenska, ale i zo susedného Česka, Maďarska či Poľska. Okrem pestrého výberu minerálov a predĺženej doby trvania tejto jedinečnej prehliadky čaká na návštevníkov Europa SC ešte jeden unikát. ,,Tento rok bude výstava o čosi výnimočnejšou ako po minulé roky. Slovenský mineralogický spolok totiž nedávno zaznamenal výnimočný úspech – v okolí obce Špania dolina našli nový druh minerálu, ktorého výskyt je na Slovensku veľmi ojedinelý. Viac informácií o tomto náleze, ako aj samotný minerál, ktorý nesie meno monohydrokalcit, bude k dispozícii priamo na expozícii, vždy od 9.00 do 21.00 hod,“ dodáva Seleštianska.