retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Štvrtok, 24. januára 2019 • 06:36.40 • informujeme

582x

Europa SC otvorí brány dizajnérom, remeselníkom a umelcom tradičného umenia

Úvod roka bude v bystrickej Europe patriť tradičnému umeniu. Už najbližší víkend sa dvere obchodného centra otvoria pre umelcov, dizajnérov a remeselníkov nielen zo Slovenska, ktorí centrálny priestor premenia na svet originality. Tešiť sa môžete aj na remeselné dielne a workshopy, kde sa tradičným technikám priučíte od skutočných majstrov.

Tohtoročný pestrý program podujatí v bystrickej Europe začína privítaním tradičného umenia. Od 25. – 26. januára sa brány obľúbeného nákupného centra otvoria umelcom a remeselníkom zo Slovenska, ale aj okolitých krajín, ktorí predstavia svoje ručne vyrábané predmety, detské hračky, módne či bytové doplnky aj s folklórnou tematikou. ,,Od piatku, 25. januára, sa všetci milovníci remeselného umenia môžu tešiť na predajnú výstavu originálnych predmetov od výmyslu sveta. Na výstave nájdu kovové, ale aj sklenené šperky, doplnky do vlasov, brošne a ozdobné spony, starodávne šperkovnice, keramické dekorácie, či folklórne oblečenie s neodmysliteľnými drevenými motýlikmi,“ pozýva na Dni originality Jana Seleštianska, Marketing Manager Europa SC.

Dni originality pritom majú spĺňať nielen prezentačný, ale aj náučný charakter. ,,Okrem statických predajných stánkov sú pre návštevníkov pripravené aj tvorivé dielne, kde sa môžu priučiť základom drotárstva, šperkárstva, háčkovania či vyšívania. Vyskúšať si tiež môžu techniku maľby na drevo či plátno. Viacerých zaručene osloví výroba dekoratívnych a úžitkových predmetov z recyklovaných materiálov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu,“ dodáva Seleštianska.

Predajnú výstavu tradičných produktov máte možnosť navštíviť od piatku, 25. januára, do soboty, 26. januára, pričom remeselné dielne budú k dispozícii denne od 14:00 do 17:00 hod.