retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 06. februára 2019 • 09:27.45 • informujeme

667x

Technika má budúcnosť, budúcnosť je technika

Brezno sleduje nové trendy, technológie a inovácie. Štúdium ponúka nové možnosti a ideálnu príležitosť ako sa stať technológom, kvalitárom či manažérom.

Materiálovotechnologická fakulta STU v Trnave v spolupráci s mestom Brezno a s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja sa rozhodli podporiť štúdiachtivých Horehroncov či obyvateľov susedných regiónov a vytvorili ideálne podmienky pre získanie kvalitného vysokoškolského vzdelania.

Výučbové stredisko v Brezne bolo oficiálne otvorené v decembri minulého roka na pôde Strednej odbornej školy techniky a služieb. Dnes sa priestory troch stredných škôl zaplnili špičkovými technológiami. Súčasťou bola aj 3D tlač (rapid prototyping), ktorá sa používa v automobilovom priemysle, strojárstve ale aj v medicíne.

Zo študijných programov si vyberie každý. „V Brezne si uchádzači o štúdium môžu vybrať z množstva odborov. Materiálové inžinierstvo, počítačová podpora výrobných technológií sú obľúbené u pánov či naopak priemyselné manažérstvo alebo personálna práca v priemyselnom podniku, o ktoré viac prejavujú záujem dámy“ povedal Ivan Buranský, riaditeľ Ústavu výrobných technológií.

Štúdium je vhodné aj pre pracujúcich študentov. „Vďaka možnosti študovať aj dennou kombinovanou formou, vzdelávať sa môžu aj cez týždeň zaneprázdnení záujemcovia“, povedal Martin Ridzoň, absolvent fakulty.

... viac info o štúdiu na fakulte: www.mtf.stuba.sk