retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Štvrtok, 21. februára 2019 • 08:56.00 • informujeme

579x

Zimný Astrovlak

Jedinečný astrovlak vyrazí na svoju prvú zimnú jazdu. A vy máte opäť možnosť vychutnať si magickú silu nočnej oblohy a zažiť pozorovanie hviezd priamo v nedotknutej prírode Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline.

Premiérový zimný astrovlak vyrazí na svoju prvú jazdu. Každú stredu počas jarných prázdnin bude na úzkokoľajke v Čiernom Balogu pripravený astrovlak aby na jeho palubu mohli nasadnúť milovníci nočnej oblohy a hviezd. Všetky deti spolu s rodičmi majú opäť možnosť nastúpiť do vláčika Čiernohronskej železničky a prežiť nezabudnuteľný zážitok.

Návštevníkov čaká večerná jazda historickým vláčikom priamo do Lesníckeho skanzenu uprostred Balockých vrchov a Astronomická príprava pred pozorovaním nočnej oblohy v priestoroch jednej z najstarších horárni na Slovensku pod vedením odborníkov z hvezdárni v Banskej Bystrici, ktorá je organizačnou súčasťou Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom a následne pozorovanie nočnej zimnej oblohy astronomickými ďalekohľadmi aj s profesionálnym výkladom.

Letný Astrovlak, ktorý odštartoval svoje prvé jazdy počas letných prázdnin mal medzi turistami obrovský úspech. Pozorovanie nočnej oblohy v spojení s večernou jazdou Čiernohronskou železničkou prilákalo ľudí a turistov nielen z regiónu, ktorí v tom čase na Horehroní dovolenkovali, ale taktiež verejnosť z celého Slovenka. „Rodiny s deťmi cestovali stovky kilometrov aby mohli zažiť tento jedinečný výlet, preto sme sa rozhodli zorganizovať aj zimnú verziu. Nočná obloha a usporiadanie hviezd je počas zimy iné ako v lete takže to bude opäť ojedinelý zážitok. A aj návštevníci, ktorí výlet astrovlakom absolvovali, môžu opäť zažiť niečo nové“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

,,Projekt Astrovlak vznikol vďaka spojeniu sa síl. Ďakujeme za spoluprácu Ing. Miroslavovi Pepichovi a Ing. Michalovi Kofirovi z Odštepného závodu Čierny Balog, Ing. Alešovi Bílkovi z Čiernohronskej železnice a Mgr. Stanislavovi Kanianskemu z Hvezdárni v Banskej Bystrice“ dodala Ing. Petra Rizdoňová Hlásniková.

Svoju jazdu si môžete rezervovať už teraz na http://horehronie.net

Kontaktná osoba:
Ing. Estera Potkány
Destinačná koordinátorka pre OOCR Región Horehronie

komunikacia@horehronie.net
+421 948 874 651