retro bar brezno
In-počasie Meteoinfo
stredoslovaci chata pod chopkom tepovanie brezno preprava.info zlata zalozna

Správy

Streda, 22. mája 2019 • 09:50.13 • informujeme

282x

Streetbalisti aj tento rok pokračujú v ušľachtilej myšlienke

Presne na Deň detí budú pod deravými košmi hrať za lepší život veľké deti. Odkaz tradičného charitatívneho turnaja Streetball ľuďom je jasný. Pomôcť ľuďom v neľahkej životnej situácii môže každý.

Ihrisko Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej EBG v Brezne sa počas Dní mesta už po štvrtýkrát stane dejiskom športovo – dobročinnej akcie s názvom Streetball ľuďom. Prvého júna sa tu zídu pouliční basketbalisti, aby svojou hrou spojenou s charitatívnou zbierkou pomohli zlepšiť život ďalšieho osudom skúšaného človeka.

Tá tohtoročná bude venovaná Magdaléne Čunderlíkovej z Brezna, ktorej lekári v 32 rokoch diagnostikovali neurodegeneratívne ochorenie mozgu spôsobujúce poruchu reči a zníženie hybnosti. Jej stav sa postupne zhoršoval natoľko, že musela opustiť svoje zamestnanie a v súčasnosti je na invalidnom dôchodku. Palice sú jej nevyhnutnou pomôckou pri každodennom pohybe, čo značným spôsobom znížilo kvalitu jej život. Pomocnú ruku sa preto spoločne s mestom rozhodli podať miestni streetbalisti. „Každý ročník turnaja nám ukázal, že to, čo robíme, má zmysel, a aj keď len troškou, ale predsa vieme pomôcť ľuďom v neľahkej životnej situácii," povedal predseda organizačného výboru Streetball ľuďom Miroslav Koralka. Výťažok z turnaja poputuje práve na špeciálny rehabilitačný pobyt pani Magdalény v Piešťanoch.

Trojčlenné tímy sa do súťaže môžu prihlásiť najneskôr do 30. mája prostredníctvom e-mailu streetball.ludom@gmail.com, alebo na Streetball ľuďom, no príležitosť pomôcť bude mať aj verejnosť a to dobrovoľným príspevkom v rámci turnaja, ako aj kúpou primátorského guláša počas Dní mesta.

(E.Š.)