retro bar brezno
In-počasie Meteoinfo
chata pod chopkom Fúkaná izolácia zlata zalozna chopok-chata tepovanie brezno preprava.info

Správy

Streda, 26. februára 2020 • 08:57.33 • informujeme

247x

Medzinárodné krňačkové preteky po tretí krát na južnej strane Nízkych Tatier

25.2.2020 Horehronie

Už po tretí krát sa na trati pod Chopkom zídu krňačkári nielen zo Slovenska ale aj zo Švajčiarska a Nemecka a zabojujú o najrýchlejší čas na kľukatej trati z pod Kosodreviny do Krupovej.

Už túto sobotu sa viac ako sedemdesiat zahraničných a sto slovenských krňačkárov stretnú na južnej strane Nízkych Tatier na Medzinárodných krňačkových pretekoch o 3. veľkú cenu Jasnej. Medzinárodné preteky odštartujú v piatok otváracím ceremoniálom na námestí v Brezne, kde je pre všetkých pretekárov ale taktiež turistov a domácich pripravený zaujímavý krnačkový exhibičný program v podaní majstrov krňačkárov, ktorých desať družstiev zabojuje v tradičných disciplínach priamo na námestí. Primátor mesta Brezno otvorí zjazd zo snežnej rampy a spoločný sprievod pretekárov námestím oživí tradičná ľudová hudba Veselí chlapci z Horehronia, bubnová show Batida a samozrejme výborné občerstvenie a skvelá atmosféra. Toto všetko na Vás čaká v piatok od 17:00 hod.

Sobota bude pretekovým dňom, so všetkými krňačkármi sa stretneme o 8:30 hod. v Krupovej na registrácii. Oficiálne otvorenie začne o 11:00 hod. v Krupovej v podaní mužskej speváckej skupiny Krnohári a bubnovej show Batida. Prvá exhibičná posádka sa na trasu vydá pred obedom v podaní tradičných krní určených na zvoz sena, 100-ročných dvojkrní a netradičných štvorkrní. Okrem adrenalínu počas krňačkových pretekov sa môžete opäť tešiť na skvelý program: folklór v podaní Veselých chlapcov z Horehronia a Krnohárov, bubnovú show, tradičné jedlá zo Salaša Zbojská, či Legendárne buchty a iné dobroty. Návštevníci sa môžu tešiť aj na remeselnú dedinku, či relax zónu v stánkoch Horehronie a Za horami za dolami, Banskobystrický kraj. Celým podujatím bude sprevádzať moderátor Marek Poliak.

„Tento rok sa nám na preteky o 3. Veľkú cenu Jasnej prihlásilo viac ako sedemdesiat zahraničných posádok, čo je oproti minulému roku obrovský nárast. Sme veľmi radi, že na Horehroní sme dokázali vytvoriť podmienky a prilákať toľko zahraničných posádok. Okrem tradičných dvojsaní, ktoré boli po minulé roky sa v tomto roku bude pretekať aj na podkutých štvorsaniach“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Spoluorganizátorom podujatia sú: mesto Brezno a lyžiarske stredisko Jasná. Aktivita je spolufinancovaná ministerstvom dopravy a výstavby SR.

Medzinárodné krňačkové preteky po tretí krát na južnej strane Nízkych Tatier