retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 28. februára 2020 • 09:22.40 • informujeme

615x

Budovanie nových cyklotrás v Brezne začína!

Breznianska samospráva spúšťa realizáciu projektu Cyklotrasa Brezno – Valaská už v pondelok 2. marca 2020.

Cieľom breznianskej samosprávy je podporiť rozvoj cyklistickej dopravy, cykloturistiky, a tak zlepšiť cyklistickú infraštruktúru v meste. Cestovanie na bicykli je nielen ekonomické a ekologické, no zároveň aj zdraviu prospešné.

Budovanie takmer deväťkilometrového úseku cyklotrasy Brezno-Valaská sa začína už v marci. V pondelok 2. marca 2020 prebehne odovzdanie staveniska a následne sa o 11.00 h. na Námestí gen. M. R. Štefánika uskutoční slávnostné poklepkanie základného kameňa výstavby cyklotrasy Brezno – Valaská.

Cyklotrasa bude prepájať hlavný železničný a autobusový uzol Brezna s centrom smerom na východ a smerom na západ s obcou Valaská a hlavným hospodárskym uzlom, Železiarňami Podbrezová.

Budúca cyklotrasa bude prioritne určená pre obyvateľov okresu Brezno, ktorí do zamestnania dochádzajú na bicykli, alebo by tak chceli robiť. Čo im však bránilo je znížená bezpečnosť na komunikáciách, keďže ide o hlavný ťah Brezno – Banská Bystrica. Vybudovaním cyklotrasy sa jednoznačne zvýši nielen bezpečnosť cyklistov v rámci verejnej dopravy, no prispejeme tým aj k ochrane životného prostredia a akceptácii cyklistickej dopravy ako plnohodnotného druhu prepravy,“ uviedol primátor mesta Brezno Tomáš Abel.