retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 18. mája 2020 • 08:22.50 • informujeme

624x

Bezpečná dovolenka na Horehroní!

15. mája 2020 Horehronie

Región Horehronie drží spolu a oblastná organizácia cestovného ruchu pomáha svojim členom aj v týchto ťažších časoch pre turizmus – spoločným nákupom ochranných a dezinfekčných pomôcok, ktoré zabezpečia bezpečné prostredie nielen pre znovu otvorenie prevádzok ale taktiež pre všetkých zamestnancov a návštevníkov, ktorí do regiónu zavítajú.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE sa rozhodla pomôcť svojim členom aj spoločným nákupom hygienických a dezinfekčných pomôcok, aby prevádzky cestovného ruchu vytvárali bezpečné prostredie nielen pre turistov, ktorí do regiónu pricestujú ale taktiež pre zamestnancov, ktorí v týchto prevádzkach pracujú. Oblastná organizácia vybavila hygienickými a dezinfekčnými prostriedkami nielen ubytovacie a stravovacie zariadenia ale aj viaceré turistické atrakcie, informačné centrá, či členské obce a mesto Brezno.

Spoločná objednávka obsahuje germicídne žiariče vhodné na dezinfekciu prostredia bez prítomnosti ľudí ale tiež žiariče, ktoré môžu byť spustené aj počas prevádzky za prítomnosti ľudí. Pre bezpečnosť pracovníkov infocentier či hotelových recepcií budú v niektorých členských zariadeniach nainštalované ochranné plexisklá. Ďalšia položka v rámci horehronskej objednávky je stolová dezinfekcia na ruky, ktorá bude na niektorých prevádzkach doplnená aj o samostatne stojaci stojan umiestnení pri vchodoch. Pre ochranu zamestnancov v členských prevádzkach OOCR zabezpečí kvalitné bavlnené dvojvrstvové rúška s logom Horehronie.

Do regiónu bolo včera a dnes umiestnených skoro 40 germicídnych žiaričov a 50 samostatne stojacich dezinfekcii, viac ako 30 stolových dezinfekcií a 400 ks ochranných rúšok Horehronie.

Pre príjemnejší pocit z hygienických a bezpečnostných opatrení, ktoré budeme musieť v najbližších mesiacoch dodržiavať budú dezinfekčne a hygienické pomôcky doplnené o kreatívny dizajn regiónu Horehronie. Aj takto chce región Horehronie priblížiť spoločnú identitu turistom, ktorí do regiónu v najbližšom období pricestujú.

Región Horehronie s veľkým prírodným potenciálom ponúka množstvo turistických trás, cyklotrás a atrakcií na čerstvom vzduchu, ktoré sú pri aktuálnych obmedzeniach veľmi atraktívne pre verejnosť, nakoľko tieto atrakcie spĺňajú požiadavky a nestretávajú sa na nich veľké skupiny ľudí. Dúfame, že aj takéto opatrenia a zabezpečenie dezinfekčných pomôcok na miestach s vysokou frekvenciou ľudí v regióne k nám už čoskoro opäť prilákajú turistov“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Aktivita je spolufinancovaná Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

Zdroj: www.horehronie.sk