retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 14. augusta 2020 • 11:15.40 • informujeme

274x

Vianočný koncert v Aréne sa tento rok neuskutoční

Už niekoľko rokov sme na Horehroní vítali najväčšie mená Slovenskej a Českej hudobnej scény v Aréne Brezno. Veď si len spomeňme na mená ako Helenu Vondráčkovú, Lucie Bílu, Olympic, Dalibor Janda, Michal David, Sľuk, Desmod, Kollárovci, či božský Karel Gott. Za všetkými týmito koncertmi stála agentúra Aybee production a Brezňan Andrej Barančok.

Aréna tento rok mala osláviť 10 rokov od otvorenia. Ešte záverom roka si ohlásil 10 koncert. Je za tým všetkým aktuálna situácia?

Žiaľ pre súčasnú pandémiu koronovarísu Covid 19 som musel prijať azda najťažšie rozhodnutie vo svojej kariére a to celý projekt definitívne zrušiť. Toto rozhodnutie sa prijímalo ťažšie o to, že ako spomínaš jednalo sa o 10 koncert v Aréne. Žiaľ v dnešnej situácií, kedy nevieme presne, aké budú opatrenia o týždeň, som musel toto rozhodnutie dostatočne zvážiť, ale pri type našich veľkých vianočných koncertov by išlo o vysoké riziko.

Čiže tvoje rozhodnutie je definitívne? Neplánuješ predsa len niečo menšie?

Vždy na prvom mieste je bezpečnosť návštevníkov. Dnes môžete uskutočniť koncert do 1 000 ľudí, čo je na Arénu strašne málo a navyše ako som spomínal, nik nevie čo bude o týždeň. Strašne si vážim podporu našich reklamných partnerov, ktorú dostávame už niekoľko rokov. Dnes si však neviem predstaviť, keď mnohí z nich zápasia s ekonomickými problémami aby podporili významnejšie kultúru. V dobe neistoty si neviem predstaviť plánovať niečo do konca roka hoci aj v menšom meradle. V prípade zrušenia takého projektu sú stým spojené aj značné finančné straty.

Ako je na tom teraz oblasť kultúry a promotérov?

Myslím, že na začiatku si to ešte málo kto uvedomoval, aký to bude mať dosah. Zachytil som asi prvý mesiac na sociálnych sieťach „pobúrenie“ nad myšlienkami pána Milana Lasicu či Zuzany Fialovej. Málo kto si uvedomuje, že kultúra a umelecký priemysel sú tisíce ľudí. Väčšina vidí bohaté celebrity, ale treba si uvedomiť, že tých bohatých celebrít je v celej tejto oblasti zanedbateľné percento. Ľudia ktorí ostali zo dňa na deň bez práce sú upratovačky, uvádzačky, osvetľovači, zvukári, produkční, dramaturgovia atď. Promotéri – organizátori ktorí už mali rozbehnuté projekty sa dostali do existenčných problémov. Všetky tieto tisíce ľudí, živia svoje rodiny ako každí iný zamestnanci či živnostníci.

Čo teda plánuješ na najbližšie obdobie pre Horehronie?

Moje najbližšie obdobie pre Horehron je rok 2021. Všetky aktivity plánované na tento rok som presunul na ten ďalší. Verím, že tak rýchlo ako táto pliaga prišla tak aj odíde a my poučení z tejto skúsenosti budeme môcť žiť svoj život ďalej bez obmedzení a strachu no zároveň verím, že si po tomto celom uvedomíme spôsob života ktorý sme žili do teraz. Mnoho veci sme brali ako samozrejmosť a teraz sa stávajú pre nás vzácne. Prajem si hlavne, aby sme toto obdobie zvládli všetci v zdraví a verím, že nám naši návštevníci ostanú verní a vidíme sa po prestávke o rok.