retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Utorok, 13. júla 2021 • 18:52.52 • informujeme

576x

"Destilátbusom“ za jedinečnými chuťami regionálnych Saber destilátov

Každý druhý piatok, počas letných mesiacov júl a august, sa opäť môžu držitelia Horehronie Card tešiť na nezabudnuteľnú jazdu destilátbusom priamo z ubytovacích zariadení, za krásami nízkotatranskej panorámy nad Breznom, no hlavne za jedinečnými chuťami breznianskych destilátov zo SABER Distillery.

Destilátbus svoju jazdu začne, podľa platného grafikonu, zo zastávky pri Hoteli Partizán, odkiaľ postupne zozbiera zaregistrovaných turistov z ostatných ubytovacích zariadení situovaných v rekreačnej oblasti Tále, obec Bystrá a Mýto pod Ďumbierom, a nakoniec z mesta Brezno. Jeho cieľovou zastávkou sú Lúčky, z ktorých turisti budú musieť prekonať poslednú časť k destilérke, so vzdialenosťou do jedného kilometra, ,,po vlastných“, avšak s očarujúcimi a dych berúcimi výhľadmi na celé mesto i končiare Nízkych Tatier.

,,V degustačnej miestnosti bude pripravený pre všetkých návštevníkov zaujímavý program, ktorý bude pozostávať z odborného výkladu k degustovaným destilátom, zo samotnej ochutnávky až deviatich druhov regionálnych Saber destilátov spolu s možnosťou ich nákupu s 15% zľavou, ako aj voľná zábava či pochutnanie si na údeninových a mäsových špecialitách.“ doplnila Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

,,Registrácia na výlet destilátbusom je nutná min. 24 hodín vopred, a to na stránke www.horehronie.sk, na ktorej záujemcovia rovnako nájdu všetky bližšie informácie o výlete, tiež pripomíname, že výlet je možný len pre osoby staršie ako 18 rokov a držiteľov Horehronie Card!“ uviedla destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Mgr. Kristína Šajgalíková.