retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 04. augusta 2021 • 08:35.14 • informujeme

473x

Otvorenie letnej záhrady v Turisticko-informačnom centre Horehronie v obci Bystrá

03. AUGUST 2021

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE dnes slávnostne otvorila svoju letnú záhradu v TIC Horehronie v Bystrej, po viacerých zmenách a novinkách, ktoré si pripravila pre spokojnosť domácich i zahraničných návštevníkov.

,,Naše infocentrum je tu už tri roky pre všetkých, ktorí hľadajú kvalitné informácie o regióne, tipy na výlety, výnimočné regionálne produkty a remeselné dielne. Rovnako sa snažíme, aby bol i pomysleným centrom, kde môžu návštevníci a návštevníčky spoznať tradičné prejavy ľudovej kultúry z regiónu Horehronie“,

,,Najväčšou novinkou, ktorú sme si pre všetkých dovolenkárov v regióne pripravili, je naša kvitnúca záhrada, ktorá je súčasťou nášho centra. V nej si môžu návštevníci, okrem slnečných lúčov a horskej vône, vychutnať výbornú kávičku z malej rodinnej pražiarne z Banskej Bystrice, sladké zákusky alebo svieže limonády“, doplnila Mgr. Kristína Šajgalíková, destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Pozvanie na otvorenie letnej záhrady prijali i naši členovia a široká verejnosť, pre ktorých bol pripravený, hneď po slávnostnom privítaní a príhovoroch, pestrý program.

Ten vypĺňali remeselné dielne z ÚĽUV-u, vďaka ktorým v sebe mnohí návštevníci objavili skryté zručnosti v oblasti tradičného remesla, akým je drotárstvo. Lektor z NAPANT-u si pripravil zaujímavý environmentálny workshop a slovo o bezpečnom pohybe v horách a čo robiť pri stretnutí so zverou, si zobrali lektori zo Zásahového tímu pre medveďa hnedého. Všetci nadšenci ľudovej hudby s radosťou privítali kapelu Jána Plavuchu. Vo večerných hodinách v obkolesení prírody, si mohli najmenší účastníci v relax zóne vychutnať letné kino. Popri hudobných a speváckych číslach boli pripravené degustačné pulty plné chutných a poctivých regionálnych produktov.

,,Veríme, že postupom času k nám bude prichádzať čoraz viac návštevníkov, ktorí budú s našimi ponúkanými službami nadmieru spokojní, čím všetci spoločne zažijeme to najkrajšie leto v raji Nízkych Tatier.“ dodala výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Zdroj: www.horehronie.sk