retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 10. septembra 2021 • 07:16.41 • informujeme

873x

Ekologické včelárenie

Miesto konania: Horehronské múzeum
Námestie gen. M. R Štefánika 13 (Meštiansky dom), Brezno
Usporiadateľ: Horehronské múzeum
Termín: 12.9.2021 o 15.0 hod.
Vstupné: v rámci vstupného na výstavu „V úli“
Realizácia: Horehronské múzeum, ZO Slovenského zväzu včelárov Brezno
Tlačovú správu zostavila: Mgr. Martina Ťažká

Leto sa síce už s nami pomaly lúči a nastupuje farebná jeseň. Aj toto ročné obdobie je veľmi dôležité pre každého včelára a pre samotné včely. Horehronské múzeum v spolupráci so ZO Slovenského zväzu včelárov Brezno pripravilo workshop pre včelárov a verejnosť o ekologickom včelárení, zvyšovaní imunity a zdravia včiel pod názvom „Ekologické včelárenie“.

Lektor Ing. Jozef Gandžal je vyštudovaný včelár s medzinárodne uznaným vzdelaním. Včelárstvu sa venuje od roku 2009 a apiterapii (liečeniu včelími produktmi) od roku 2014. Obhospodaruje včelstvá prírodným spôsobom, teda s čo najmenšími zásahmi do ich vývoja a bez použitia „liečebnej“ chémie.

Ak Vás zaujíma včelárenie a ste zároveň preferujete ekologické postoje k prírode, práve toto podujatie je určené pre Vás. Neváhajte a príďte sa dozvedieť opäť niečo nové!

Podujatie sa bude konať na nádvorí Meštianskom domu – v exteriéri a  rámci aktuálnych COVID opatrení bude prebiehať v režime ZÁKLAD, a teda v obmedzenom režime a pre obmedzený počet účastníkov.

Podujatie je realizované vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja.