retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 10. decembra 2021 • 08:49.36 • informujeme

519x

Giving Tuesday Jano Kostka pre rodinu Dolinskú

Giving Tuesday je sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je to deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Giving Tuesday špecifickým spôsobom spája rôzne skupiny ľudí – neziskové organizácie, občianske združenia, firmy, rodiny aj jednotlivcov a povzbudzuje ich k prejavom štedrosti, pretože len spolu môžeme dosiahnuť skutočné zmeny. Počas Giving Tuesday pritom nemusíš robiť veľké veci, dôležité je, že sa zapojíš a pomôžeš, ako môžeš...napríklad ako to robí pán Jano Kostka z Michalovej, ktorý sa dozvedel o ťažkom osude rodiny zo Štiavničky a začal konať.

Je obdivuhodné, že v týchto ťažkých korona časoch sa vždy nájdu dobré duše, dobrí ľudia, ktorí majú záujem pomáhať. Jedným z nich je aj pre nás doposiaľ neznámy pán Janko Kostka z Michalovej, ktorý neváhal, a cez ďalšiu známu Ikhu si vyhľadal kontakt na rodinu s ťažkým životným osudom a pomohol jej aspoň trošku spríjemniť predvianočné chvíle formou obdarovania jej vnúčatiek.

Som z tých, ktorým nedá ťarcha života a osudu niekedy spávať, hovorí Lenka Pocklanová o priateľke. Marcelku som spoznala, keď sa prisťahovali na Štiavničku. 22. 06. 2018 jej tragicky zahynula dcéra, ktorá zanechala po sebe dve malinké deti. Ako ona sama popisuje: „bola to strata veľká a bolestivá ale napriek tomu mám dvoch krásnych vnúčikov Paťko 5 a Maťko 4 a ešte 17 ročného syna. Už keď som si myslela, že nás nemôže nič zle stretnúť, v jedno marcové ráno šiel manžel na nákup do potravín na sídlisku a na zľadovatelom chodníku nešťastnou náhodou utrpel ťažký úraz hlavy, ktorý ho na dlhšiu dobu obmedzil a spôsobil mu trvalé následky".

45 – ročná Marcelka sa popri tej všetkej trpkosti nevzdáva a chce pre jej rodinu len to najlepšie. Ďakuje všetkým dobrým ľuďom, známym i neznámym za každú pomoc.

Čo dodať na záver? Najkrajšie veci sú tie, ktoré človek daruje len tak, pretože chce. Objatie veľmi v týchto korona časoch nie je najvhodnejšie, lebo všetci by sme mali akceptovať opatrenia, ale sladkosti, drobnosti, ktoré nás nestoja nič, ale pre druhých znamenajú tak veľa. Zabudnime na to, čím a ako sa líšime, ako nás doba dnes dokáže rozdeľovať a ničiť len kvôli odlišným názorom.... Zabudnime na rozdiely. Buďme jednoducho iba ľuďmi, ktorí chcú druhých potešiť alebo im pomôcť.

Autor textu: Lenka Pocklanová