retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Štvrtok, 09. júna 2022 • 07:26.54 • informujeme

281x

Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga sa blíži do finále. Kto z 2 000 študentov si odnesie titul 4. sezóny?

Finálový víkend prichádza a prinesie napínavé súboje najlepších študentských tímov.

Už tento víkend si študenti Slovenských a Českých stredných škôl zmerajú sily vo finále 4. sezóny populárneho projektu SČSEL – Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga, ktorý je pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy Českej republiky. V sobotu 11. júna sa pozrieme na súboj TOP 2 tímov z hier Counter-Strike: Global Offensive powered by FEI STU a League of Legends. V nedeľu 12. júna nás čakajú zápasy v hrách Brawl Stars, Valorant powered by Trust a Apex Legends.

Sledujte livestream od 11:00 na streamovacej službe www.twitch.tv/yzonesk.

Finálové súboje ti prinášajú partneri Trust Gaming, FEI STU a Progamingshop, vďaka ktorým môžu študenti stredných škôl vyhrať zaujímavé a hodnotné ceny.

Do 4. sezóny projektu sa zapojilo viac ako 2 000 študentov z celého Slovenska a Česka z 200 rôznych stredných škôl. Študenti mali možnosť zabojovať o ceny v hodnote viac ako 10 000€! Ktoré tímy dokážu uspieť v konkurencii a získať titul šampióna 4. sezóny? Nenechajte si ujsť live komentované zápasy už tento víkend! Pre divákov sú prichystané rôzne súťaže o hodnotné ceny.

Harmonogram 11. jún - Sobota

• League of Legends SSEL – Od 11:00 do 13:30
• League of Legends ČSEL – Od 13:30 do 16:00
• CS:GO SSEL – Od 16:00 do 18:30
• CS:GO ČSEL – Od 18:30 do 21:00

Harmonogram 12. jún – Nedeľa

• Brawl Stars SČSEL – Od 11:00 do 12:00
• Valorant SSEL – Od 12:00 do 14:30
• Valorant ČSEL – Od 14:30 do 17:00
• Apex Legends SČSEL – Od 17:00 do 20:00

SČSEL je jedinečný projekt spájajúci stredoškolské ešportové prostredie medzi Slovenskom a Českom. Spoločne buduj kompetitívnu scénu na stredoškolskej úrovni a snaží sa o zlepšenie povedomia o ešporte (nielen) v študentskej komunite. Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry. Liga je zameraná primárne na tímové súťaže, kde je nevyhnutná rýchla a vecná komunikácia, bezchybná spolupráca a správna voľba taktiky. Takáto intenzívna tímová spolupráca so spoločným cieľom rozvíja schopnosť študentov komunikovať v tíme. Organizátorom je ešportová agentúra Yvents.

Harmonogram zápasov a viac info o projekte nájdete na sociálnych sieťach
Facebook: https://www.facebook.com/stredoskolskaesportovaliga
a Instagram: https://www.instagram.com/scsel_league/