retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 29. augusta 2011 • 11:37.53 • krimi

1589x

Policajti z Hnúšte vypátrali zlodeja, ktorý sa vlámal do chalupy v obci Potok

Poverený príslušník PZ v Hnúšti obvinil z troch prečinov: krádež, porušovanie domovej slobody a poškodzovanie cudzej veci, 48-ročného Tibora L. z Ratkovej.

V nedeľu (28.8.) v čase medzi 14.00 až 18.00 hodinou vošiel na súkromný pozemok v obci Potok. Cez záhradu prešiel na dvor k chalupe a k hospodárskym budovám. Vylomil zámky na dverách hospodárskej budovy a na pivnici a povynášal z nich rôzne náradie, na ktorom sa nachádzalo železo (motyky, lopaty, krompáče, kladivo, kosu, železné tyče, pluh na oranie, brány na spracovanie ornej pôdy a ďalšie železné predmety). Náradie si poukladal k plotu a k vchodovej bráne a potom sa cez okno na komore vlámal aj do chalupy. Najskôr hľadal potraviny ale keď nič nenašiel, cez okno povyhadzoval platne a liatinové rámy z murovaného šporáku, ktoré si potom preniesol k ostatnému náradiu pri plote. Vzal si aj kuchynský nôž. Majiteľovi z Hnúšte spôsobil krádežou a poškodením škodu odhadnutú na 520 eur.

Policajná hliadka z Hnúšte, podozrivého muža ešte v ten istý deň zadržala. Po vykonaní procesných úkonov mu bolo vznesené obvinenie. Stíhaný je na slobode, za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

Zdroj: KRPZ BB