retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 28. septembra 2011 • 10:48.39 • krimi

1541x

Polícia v Rimavskej Sobote objasnila krádež šperkov v záložni na Hlavnom námestí

Polícia v Rimavskej Sobote objasnila krádež v záložni na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote, ktorá sa stala 9. septembra ráno kolo 8.00 hodine. Vtedy neznámy páchateľ vošiel do predajne, bol čiernom oblečení a na hlave mal motorkársku prilbu. Obuškom rozbil sklenú výplň predajného pultu, ktorý následne preskočil a z výkladu záložne vzal kazety so šperkami. Odcudzil 11 náramkov zo žltého kovu, 10 retiazok zo žltého a bieleho kovu a 6 mincí z bieleho kovu. Krádežou a poškodením sklenenej výplne spôsobil majiteľovi škodu viac ako 2070 eur. Poverený príslušník v Rimavskej Sobote obvinil z prečinu krádeže 33-ročného Petra B. z Rimavského Brezova.

Tento muž bol obvinený aj v súvislosti s krádežou v predajni šperkov na ulici SNP v Rimavskej Sobote, ktorá sa stala 24. 9. okolo 9.20 hodine. Obvinený v tomto prípade radil 16-ročnému chlapcovi ako má krádež vykonať. Na svojom osobnom motorovom vozidle Renault Megane mu priviezol na miesto činu bicykel na ktorom mal po krádeži odísť. Okrem toho mu prisľúbil odmenu 25 percent z predaja ukradnutého tovaru.

Poverený príslušník tohto muža obvinil aj prečinu nebezpečného vyhrážania, ktorého sa dopustil v pondelok (26.9.). V popoludňajších hodinách sa pred budovou Krízového centra na Školskej ulici v Rimavskej Sobote vyhrážal zabitím svojej bývalej manželke. Obvinený je v policajnej cele a bude spracovaný návrh na jeho väzbu. Za tieto skutky môže byť potrestaný odňatím slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Zdroj: KRPZ BB