retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 05. októbra 2012 • 18:40.29 • krimi

2020x

Smrteľná nehoda chodca

Polícia v Brezne vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala vo štvrtok (4.10.) o 20.50 hodine medzi obcami Podbrezová a Lopej. 57-ročný chodec z Podbrezovej prechádzal neoznačený cez vozovku a bezprostredne vstúpil pred prichádzajúce motorové vozidlo Renault Laguna, ktoré viedol 53-ročnýn muž z Banskej Bystrice.

Vodič prednou časťou vozidla narazil do chodca, následkom čoho utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Požitie alkoholu u vodiča dychovou skúškou zistené nebolo a u chodca, bude výsledok známy po vykonaní pitvy. Škoda na vozidle je odhadnutá na 4-tisíc eur. Vo veci bolo začaté trestné stíhane pre prečin usmrtenia. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Za tento týždeň je to už druhá smrteľná nehoda chodca. V obci Lehôtka pod Brehmi v utorok (2.10.) zahynula 55-ročná chodkyňa z Podhoria. Apelujeme na chodcov, aby používali reflexné prvky na oblečení. Pri prechádzaní cez cestu treba byť ostražitý a používať vyznačené priechody. Odporúčame radšej sa viac krát presvedčiť či je bezpečné cez cestu prejsť.

Zdroj: KRPZ BB