retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 16. augusta 2013 • 12:28.10 • krimi

3423x

V Brezne zadržali a obvinili troch drogových dílerov

Polícia v Brezne v spolupráci s Národnou kriminálnou agentúrou objasnili drogovú trestnú činnosť z ktorej boli obvinené tri osoby. Vyšetrovateľ v Brezne obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekuzorov, ich držania a obchodovania s nimi, 29-ročného Petra z Čierneho Balogu, 23-ročnú Veroniku a 33-ročného Jiřího z Brezna.

Obvinený Peter si neoprávnene zadovážil 4,93 gramu kryštalického prášku v igelitových vreckách, množstvo zodpovedá 97 až 390 obvykle jednorazovým dávkam a 2,5 mililitra kryštalického prášku v zatavenej striekačke, z ktorého by sa dalo vyrobiť 30 až 119 obvykle jednorazových dávok. Drogy neoprávnene prechovával na rôznych miestach v Brezne a v súčasnej dobe najmä v prenajatom ubytovacom priestore na poschodí polyfunkčného domu v Brezne. Drogy následne predával ďalším osobám. Časť finančných prostriedkov z predaja si nechával pre vlastnú potrebu a časť použil na nákup drog. Obvinený bol v utorok (13.8.) zadržaný ako podozrivý a následne bol umiestnený do policajnej cely. Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby.

Vo štvrtok (15.8.) pri domovej prehliadke v ubytovacom priestore a na povale objektu auto umyvárne v Brezne, policajti zadržali ďalšie dve podozrivé osoby. Pri domovej prehliadke zaistili pervitín z ktorého by sa dalo vyrobiť 43 až 173 jednorazových dávok. Rovnako ako obvinený Peter drogy predávali ďalším osobám. Časť finančných prostriedkov z predaja si nechávali pre vlastnú potrebu a časť použili na nákup drog. Po vykonaní procesných úkonov obvinených (Veroniku a Jiřího) umiestnili do policajnej cely a na Jiřího bude spracovaný návrh na väzbu. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Zdroj: KRPZ BB