zlata nitka
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 09. júna 2014 • 08:54.38 • krimi

1211x

Hazardéri na diaľnici

Polícia v Banskej Bystrici v týchto dňoch preverovala oznámenie vodičky, že po rýchlostnej ceste R 1 v úseku medzi Žarnovicou a Novou Baňou, ide vozidlo v protismere. Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka diaľničnej polície, ktorá oznam preverila. Hliadka zistila, že skutočne sa v protismere pohybovalo staršie svetlé osobné motorové vozidlo, ktorého osádku tvoril starší, pravdepodobne manželský pár. Našťastie v tomto prípade nedošlo ku kolízii vozidiel, nakoľko vodička idúca v ľavom jazdnom pruhu po zaregistrovaní vozidla v protismere, okamžite prešla do pravého jazdného pruhu a tým sa vyhla čelnej zrážke.

Od vzniku oddelenia diaľničnej polície v Banskobystrickom kraji, čo už je 9 mesiacov, vozidlo v protismere zaznamenali už 5 krát. V každom s týchto prípadov bola na miesto okamžite vyslaná hliadka diaľničnej polície, našťastie ani v jednom prípade nedošlo ku kolízii.

Upozorňujeme vodičov jazdiacich po diaľniciach, aby boli najmä pri predchádzaní motorových vozidiel ostražití a v takomto prípade pohotovo zareagovali. Vozidlo v protismere sa môže objaviť nedopatrením (cudzinec, starší, alebo neskúsený vodič) alebo môže ísť aj o hazard zo strany vodiča. V každom prípade, ak vodiči na diaľnici takéto vozidlo zaregistrujú, treba si zapamätať evidenčné číslo vozidla a okamžite udalosť oznámiť na t. č. 158. V prípade, že diaľničná polícia takéhoto „ hazardéra“ na diaľnici dohľadá, bezpečne ho vyvedie na prvý možný výjazd z diaľnice, aby nedošlo k dopravnej nehode, ktorá môže mať aj tragické následky. Vodič, ktorý jazdí na diaľnici v protismere sa dopúšťa priestupku na úseku cestnej dopravy, za ktorý mu môže byť uložená pokuta až do výšky 150 eur.

Zdroj: KRPZ BB