retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Utorok, 30. decembra 2014 • 09:20.36 • krimi

1199x

Bezpečnosť na cestách banskobystrického kraja pokračuje

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici v dňoch 22. 12. – 28. 12. 2014, vyhlásilo týždeň zvýšenej bezpečnosti na cestách. Cieľom bolo predchádzať vzniku dopravných nehôd, následkom na životoch, zdraví a majetku, najmä preventívnym pôsobením na všetkých účastníkov cestnej premávky. Výsledkom zvýšenej bezpečnosti na cestách bol pokles v počte dopravných nehôd a jej následkov. V celom Banskobystrickom kraji sme zaznamenali 21 dopravných nehôd, pri ktorých sa 2 osoby zranili ťažko a 4 osoby ľahko. Nikto v tomto týždni pri dopravných nehodách neprišiel o život.

Polícia v  Banskobystrickom kraji bude v opatreniach zameraných na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky pokračovať. Najmä na Silvestra (31.12.) ale aj v ďalších dňoch až do 7. 1. 2015, sa príslušníci Policajného zboru zamerajú na riskantnú a rýchlu jazdu a vedenie vozidla pod vplyvom alkoholu, čo sú najčastejšími príčinami vážnych dopravných nehôd, ktorými vinníci ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Stále platí, že predpisy treba dodržiavať vždy a všade, nie len tam, kde sú policajti a hrozia pokuty. Vlastná bezpečnosť a dosiahnutie cieľa cesty bez ujmy je vždy prvoradá.

Práve alkohol za volantom je jednou z najčastejších príčin dopravných kolízií. Za 11 mesiacov tohto roka riskovalo na cestách v  Banskobystrickom kraji svoje i  nevinné životy 1 414 vodičov pod vplyvom alkoholu do jedného promile a nad jedno promile až 972 vodičov. Preto vodiči, ak sa chystáte ísť zo silvestrovského večierka autom, alkoholu sa ani nedotknite!

Polícia v Banskobystrickom kraji želá všetkým účastníkom cestnej premávky záver roka bez nehôd, motoristom veľa šťastných kilometrov a úspešné vykročenie do Nového roka.

Zdroj: KRPZ BB