retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 22. apríla 2015 • 11:21.02 • krimi

1234x

V jeden deň prišli dve dôchodkyne o nemalé peniaze

Vyšetrovateľ vo Zvolene začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže v súbehu so zločinom porušovania domovej slobody. Doposiaľ neznámy páchateľ v utorok (21.4.) okolo 9.00 hodine, neoprávnene vošiel do rodinného domu na Zámockej ulici vo Vígľaši. Predstieral záujem o skontrolovanie osoby, 88-ročnej majiteľky domu, aj ohľadom jej stravovania a starostlivosti o jej osobu. Následne využil jej nepozornosť a nezisteným  spôsobom ukradol z riadne uzamknutého sekretáru odložené peniaze. Dôchodkyni spôsobil škodu 7400 eur a ušiel. Po páchateľovi polícia pátra. Za tieto zločiny ktorých sa páchateľ dopustil na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

V takomto prípade apelujeme na príbuzných seniorov, najmä ak žijú tieto osoby samé v domácnosti, aby nemali väčšiu finančnú hotovosť uloženú doma, ale v bezpečí u svojej rodiny, prípadne v bankovej inštitúcii. Páchatelia si vždy vytipujú práve takéto osoby, lebo vedia, že by mohli mať svoje usporené peniaze doma.

Poverený príslušník v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu. Neznáma žena v utorok (21.4.) okolo 10.00 hodine, zatelefonovala 66-ročnej žene z Banskej Bystrice, predstavila sa ako jej neter „Marika“ a žiadala o poskytnutie pôžičky vo výške 800 až 900 eur. Na základe čoho po vzájomnej dohode poškodená o 12.00 hodine pred SC Europa odovzdala peniaze, 970 eur, neznámej žene. Až neskôr zistila, že bola uvedená do omylu. Páchateľka, po ktorej pátrame, je vysoká približne 160 cm, je štíhlej postavy, má dlhé čierne vlasy. Na hlave mala červenú šiltovku a bola v tmavom oblečení. Za tento podvod hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

Takéto praktiky používajú páchatelia veľmi často! Preto je dôležité, aby sme si vopred overili, či chce požičať penia naozaj niekto z príbuzných, alebo je to podvodník. Páchatelia v telefonáte poškodeným kladú také otázky, že sami im prezradia ako sa volajú ich príbuzní, za ktorých sa potom páchatelia vydávajú. Peniaze niky nedávajte cudzej osobe!