retro bar brezno
In-počasie Meteoinfo
stredoslovaci chata pod chopkom tepovanie brezno preprava.info zlata zalozna

Správy

Piatok, 16. februára 2018 • 16:17.57 • krimi

911x

Krádež, usmrtenie a sprenevera

Krádež
Polícia v Brezne obvinila 64-ročnú ženu z Brezna z prečinu krádeže. Dňa 5. 2. o 12.00 hod. v záložni na Námestí M. R. Štefánika, ukradla pár zlatých náušníc tak, že využila predavačovu nepozornosť. Krádežou spôsobila škodu 85,50 eur.

Usmrtenie
Vyšetrovateľ v Brezne začal trestné stíhanie za prečin usmrtenie. Vo štvrtok (15.2.) o 14.49 hod. v k. ú. Brezno, v lesnom poraste, v oblasti Veľký Gápeľ - Komôrky, bolo záchranárom Horskej záchrannej služby nájdené telo bez známok života, ktoré sa nachádzalo pod spadnutou lavínou v snehu, pričom išlo o 53-ročného muža z Čierneho Balogu. Privolaný ohliadajúci lekár skonštatoval smrť udusením, bez cudzieho zavinenia a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu.

Sprenevera
Vyšetrovateľ v Brezne obvinil 40-ročného muža z Jasenia z prečinu sprenevera. Obvinený ešte v máji 2015 v k.ú. obce Jasenie si prisvojil 2 ks dojnej kravy, plemeno S100 a v júni 2015 jednu dojnú kravy, plemeno S100, ktoré mu boli ako zamestnancovi spoločnosti s funkciou ošetrovateľ zvierat, na základe dohody o pracovnej činnosti v uvedenom období zverené, čím porušil dôležitú povinnosť vyplývajúcu z jeho zamestnania. Spoločnosti zo Zlatých Moraviec spôsobil škodu vo výške 2240 eur.

Zdroj: KRPZ BB