zlata nitka
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 21. marca 2011 • 12:47.34 • krimi

1684x

V Banskej Štiavnici sa vlámali do dielní strednej školy, spôsobili jej škodu 3-tisíc eur

Polícia v Banskej Štiavnici pátra po neznámom páchateľovi, ktorý sa v čase od štvrtku (17.3.) do nedele (20.3.) popoludnia, vlámal do objektu dielní strednej školy v Banskej Štiavnici.

Preliezol murované oplotenie, vylomil dvoje dverí a do stal sa do vnútorných priestorov dielní. Z dielne ukradol elektrickú príklepovú vŕtačku, teplovzdušnú pištoľ, akumulátorovú šroubovačku s lampou, 2 akumulátory s nabíjačkou, elektrickú kotúčovú pílu, sadu 9 očkových kľúčov, 3 predlžovacie káble dlhé 25 metrov, plynovú pištoľ na zváranie s 10 metrovou hadicou, elektrickú vibračnú brúsku, elektrickú uhlovú brúsku, elektrickú pájkovačku, priamočiaru pílu, elektródovú zváračku, golasadu v plastovom kufríku, rámovú pílku na železo, predlžovací kábel dlhý 50 metrov navinutý na bubne, 2 kovové pištole na silikónový tmel a plastový kufrík s náradím. Po krádeži v miestnosti vystriekal práškový hasiaci prístroj, čím strednej škole spôsobil škodu krádežou a poškodením odhadnutú na takmer 3-tisíc eur.

Poverený policajt začal trestné stíhanie pre prečin krádeže, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Zdroj: KRPZ BB