retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Piatok, 24. júna 2011 • 13:13.09 • krimi

3210x

50 ročná žena bola obvinená z drogovej trestnej činnosti aj z krádeže elektriny

Vyšetrovateľ z Brezna v stredu (22.6.) obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, 50-ročnú ženu z Podbrezovej.

Od presne nezistenej doby v pivničných priestoroch rodinného domu v mieste svojho trvalého bydliska v obci Podbrezová, pestovala hydropónnym spôsobom rastliny rodu konope. Využiteľné časti rastlín po vypestovaní usušila a bez povolenia prechovávala v plastových nádobách a igelitových taškách v kotolni rodinného domu.

Dňa 2. 4. na základe príkazu sudcu, pri domovej prehliadke v uvedenom rodinnom dome, boli nájdené zelené rastliny - 133 sadeníc vysokých do 20 centimetrov, 41 rastlín vysokých od 30 do 100 centimetrov, ako aj usušené časti rastlín rodu konope. Zaistené rastliny boli zaslané na expertízne skúmanie. Expertíza potvrdila, že ide o marihuanu a zo zaisteného množstva by bolo možné vyhotoviť najmenej 5431 obvykle jednorazových dávok.

Podľa vyjadrenia obvinenej, marihuanu si pestovala pre svoju potrebu na liečivé účely. Obvinená je stíhaná na slobode, za tento zločin môže byť potrestaná odňatím slobody na 4 až 10 rokov. Okrem tohto zločinu bola žena obvinená aj z prečinu krádeže. V rodinnom dome v Podbrezovej ktorého je majiteľkou, bola vnútorná elektrická sieť, čiže káble z elektrického rozvádzača, napojené k nemeranej časti elektrických rozvodov čo znamenalo, že elektrická energia bola odberaná načierno. Nezákonným odberom elektrickej energie, spôsobila spoločnosti zo Žiliny škodu vo výške takmer 2-tisíc eur.

Zdroj: KRPZ BB