retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Nedeľa, 24. apríla 2011 • 17:33.18 • krimi

1689x

Zločin zabitia bol prekvalifikovaný na obzvlášť závažný zločin vraždy !

Na základe pokynu službu konajúceho prokurátora došlo dnes (24.4.) k zmene právnej kvalifikácie u obvineného 18-ročného Michala z Levíc. Zločin zabitia bol prekvalifikovaný na obzvlášť závažný zločin vraždy.

Obvinený v piatok (22.4.) okolo 18. 00 hodine, na futbalovom ihrisku v Rudlovej v Banskej Bystrici, po predchádzajúcom slovnom konflikte, bodol jedenkrát poľovníckym nožom s dĺžkou čepele 9 centimetrov, do hrudníka 15-ročného chlapca z Banskej Bystrice. Po tomto skutku z miesta ušiel. Na miesto bola privolaná rýchla zdravotná pomoc, ale chlapca sa im zachrániť nepodarilo.

Po podozrivom začali policajti pátrať a po dvoch hodinách ho zadržali na Okružnej ulici v Banskej Bystrici. Obvinený svojim úmyselným konaním spôsobil chlapcovi bodné poranenie pod tretím rebrom vpravo a bodné poranenie srdca. V dôsledku týchto zranení poškodený na mieste zomrel. Bezprostrednou príčinou smrti bol šok z vykrvácania. Obvinený je v policajnej cele a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. Za tento zločin môže byť potrestaný odňatím slobody na 20 až 25 rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.

Zdroj: KRPZ BB