Správy

Nedeľa, 23. októbra 2011 • 20:14.42 • šport

2948x

HK Brezno - MŠK Hviezda Dolný Kubín 4:6 (1:3, 1:2, 2:1) - 401 divákov

V sobotu podvečer sa v Aréne Brezno, alebo ak chcete na štadióne Ladislava Horského odohrával priami boj o prvú priečku skupiny „B“ 2.hokejovej ligy.

Horehronci boli víťazne naladený a chceli to doma potvrdiť plným bodovým ziskom. Prvý gól padol do bránky hostí z Dolného Kubína vo 8.minúte, keď po samostatnej akcií Petra Turňu brankár Bachan puk vyrazil pred seba a Pinka ho bezprostredne dokorčuľoval a poľahky prekonal ležiaceho gólmana Kubína. Diváci Brezna v aréne jasali a mysleli už na ďalší gól v Bránke hostí. Opak bol však pravdou. V 12.minúte prišiel čas Hazuchu, keď najskôr po skrumáži pred brankárom Čajkovským posunul puk za bránkovú čiaru Brezna. Na konci 15.minúty v oslabení Brezno nechalo uniknúť znovu Hazuchu a hostia z Oravy miesto inkasovania gólu jeden pridali. Čistý hetrik dokonal Kubínsky Hazucha znovu samostatným únikom v 19.minúte a Breznania mali hlavu v smútku.

Na začiatku druhej časti hry sa bývali hráč Brezna Smolka odvďačil svojmu bývalému zamestnávateľovi Breznu za bezproblémový prestup gólom do siete domácich a to už vyzeralo pre Horehroncov zle nedobre. V polovici druhej časti hry Brezno zatlačilo hostí, čo ústilo k zníženiu z hokejky Jana Čerňana na 2:4 z pohľadu Brezna. Domáci cítili svoju šancu a všetko vrhli do útoku. Miesto kontaktného gólu Brezna však prišla ďalšia ľadová sprcha z hokejky Michalicu, ktorý uzavrel druhú tretinu na 2:5 pre hostí z Oravy.

V poslednej tretine Horehronci začali do súpera búšiť ešte viac a postupne gólmi Juraja DonovalaRiša Ivana, ktorý prekrásne individuálne strelil kontaktný gól v 46.minúte. Do konca ostávalo ešte 14.minút a Aréna Brezno začala znovu žiť. Domáci diváci hnali svojich dopredu a tý sa zo všetkých síl snažili vyrovnať. Horehroncom sa však vyrovnávajúci gól nedarilo streliť a tak 70sekúd pred koncom odvolali svojho brankára. Hostia v priebehu 6 sekúnd dokázali vyhodiť puk, ktorý ešte domáci obranca tečoval, ale aj tak sa dokotúľal do bránky Horehroncov a o výsledku zápasu bolo rozhodnuté. Zápas so smolným koncom v boji o prvú priečku napokon oslavoval Dolný Kubín.

Tak ako v predchádzajúcom zápase aj dnes sa Brezno na každý gól strašne veľa nadrelo a domáci hráči musia popracovať na koncovke, inak to budú mať veľmi ťažké. Šancu na reparát budú mať Brezňania už budúcu sobotu v Liptovskom Mikuláši, kde sa stretnú s tunajšou rezervou Liptákov. Čo sa však Breznianskému publiku nedá uprieť, je fakt že aj po vypadnutí z 1.hokejovej ligy na hokej nezanevreli a už druhý krát za sebou vytvorili návštevu kola 2.hokejovej ligy.

Viac o hokeji sa dočítate na stránkach hokejového klubu HK Brezno.

Text a foto: Pavel Miháľ