Pondelok, 28. novembra 2011 • 12:07.19 • šport

2676x

Zaslúžené víťazstvo v Dolnom Kubíne

26.11.2011 MŠK HVIEZDA D.Kubín - HK Brezno 1:6 (0:4, 0:1, 1:1) - 186 divákov

Rozhodcovia: Snášel Dominik, Snášel Vladimír, Hronský Roman

Góly Brezna: Ján Čerňan (Patrik Trnka, Lukáš Pinka), Ján Čerňan (Lukáš Pinka), Lukáš Pinka (Marián Lunter, Patrik Trnka), Patrik Trnka (Lukáš Pinka, Marián Lunter), Martin Bauer (Tomáš Turňa, Richard Ivan), Patrik Trnka (Ján Čerňan)

V poslednú novembrovú sobotu cestovalo A-mužstvo Brezna na Oravu. Tam sa stretlo s tamojším Áčkom Hviezda Dolný Kubín. Kubínčania v druholigovej tabuľke figurujú na 2.mieste a tak boli jednoznačným favoritom tohto zápasu. Horehronci však svoju kožu nechceli darovať zadarmo a konečne chceli pretrhnúť šnúru prehier.

Naši chlapci nastúpili do tohto zápasu s odhodlaním a bolo to na nich vidieť. V prvej tretine plnili všetky trénerove pokyny a na ľade jednoznačne dominovali. Skóre otvoril Jano Čerňan vo 4.minúte. Už o dve minútky pridal ďalší presný zásah do bránky Kubína a razom to bolo na lavičke Horehroncov cítiť. V 9.minúte presne mieril Lukáš Pinka a to už Brezňania na ľade v Kubíne dominovali ako pri zápase o postup do 1.hokejovej ligy proti Púchovu. 51 sekúnd pred koncom prvej časti hry prišiel ďalší presný zásah z hokejky Trnku a ja osobne som mal pocit akoby sa mi to len snívalo. Prvá tretina tak skončila pre Brezno najlepšie len ako mohla a do druhej časti hry sa nastupovalo za stavu 0:4 z pohľadu domácich Dolnokubínčanov.

V druhej časti hry Brezňania začali v oslabení a po jeho skončení sa im podarilo zaznamenať ďalší presný zásah no rozhodca ho neuznal.  Nasledovala presilovka Kubínčanov v pomere 5 na 3 no ani s tohto domáci gól nezaznamenali. Horehronci odpovedali najlepšie ako sa len dalo a zvýšili na 0:5. V 35.minúte prišla ´ďalšia presilovka domácich v pomere 5 na 3 no ani s tohto mračna nezapršalo. Horehronci dobotky napĺňali pokyny trénera a darilo sa im doslova všetko. Domáci Kubínčania boli doslova zúfalí s do šialenstva ich privádzal brankár Cpin.

Do poslednej časti Brezno nastupovalo s odhodlaním tento zápas vyhrať a stav udržať. S pribúdajúcim časom začali byť domáci zmierenejší s výsledkom zápasu a stratou bodov. Patrik Trnka v 50.minúte pridal ďalší gól do bránky Kubínčanov no tým už doslova tiekli nervy. V 53.minúte vystrelil od modrej čiary domáci Smolka a Brezniansky hráč tesne pred Cpinom puk tečoval a ten doplachtil do našej bránky. Domáci tak zaznamenali aspoň čestný úspech no oprávnenú radosť si vychutnávali Horehronci.

Brezňania v tomto zápase hrali naozaj ukážkový hokej plnili to čo im tréner pred zápasom naordinoval a súper bol bezradný. Naši chlapci ukázali že vedia hrať hokej a vyslali domov najlepšiou pozvánku na nedeľňajší duel proti Bardejovu ako sa len dal.

Viac o dianí v hokejovom klube Brezno sa dočítate na na stránkach hokejového klubu HK Brezno.

Autor a foto: Pavel Miháľ  ml.