Pondelok, 16. júla 2012 • 09:12.39 • šport

3291x

Spoznali sme víťaza
Hokejbalovej horehronskej ligy

Brezno, 15. júla 2012

V nedeľu 15.7.2012 sme spoznali celkového víťaza VI. ročníka Hokejbalovej horehronskej ligy 2012. Najskôr sa stretli mužstvá Riders a Victors o tretie miesto. Kým v sobotu sa z víťazstva radovali Victors, tak v nedeľu to bolo mužstvo Riders. Keďže oba tímy sa dohodli na tom, že o víťazovi rozhodnú samostatné nájazdy, v ktorých sa až v 6. série dočkali diváci gólu. Strelil ho hráč s č.10 Ján Náther a rozhodol tak o tom, že Victors sa v tomto ročníku tešia z 3. miesta.

Vo finále sa proti sebe postavili mužstvo Rolta a Damix. Obe mužstvá sa stretli už aj v základnej B skupine, kedy sa z víťazstva tešilo mužstvo Rolta. Sobotňajší 1. zápas bol nesmierne vyrovnaný. Po prvej tretine vyhrávalo mužstvo Damix 2:0 po góloch Bauera a Kováčika, avšak Rolta jedným gólom v druhej tretine, ktorý zaznamenal Konôpka a 2 gólmi v poslednej časti, o ktoré sa postaral Pentek, rozhodli o tom, že Rolta po sobote vyhrávala 1:0.

V nedeľu Rolta potvrdila sobotné víťazstvo a 8 gólov v sieti Damix rozhodlo o tom, že mužstvo Rolta sa stalo víťazom VI.ročníka Hokejbalovej horehronskej ligy 2012.

Najlepším strelcom tohto ročníka sa stal hráč Richard Richter z mužstva Damix, ktorý zaznamenal spolu 18 gólov.