Správy

Štvrtok, 07. novembra 2013 • 06:50.02 • šport

2595x

Horehronie má zastúpenie v novom kolektívnom športe

Štvrtý rok fungovania OZ Florbalový Klub Brezno priniesol ovocie nielen na regionálnej úrovni, ale aj na celoslovenskej. Do druhej najvyššej ligy M2 Slovenska sa tento rok prihlásili dva tímy, ktoré sú zložené z hráčov práve z tímov regionálnych líg. Keďže reprezentujeme celý región rozhodli sme sa pre názov Horehronec A (tréner Michal Boháčik) a Horehronec B (tréner Krištof Štipák). Navyše do súťaže máme prihlásených aj kategóriu starších hráčov, ktorí by mali byť základom pre juniorskú a neskôr mužskú reprezentáciu Brezna a Horehronia. Postrehy z prvých kôl prinášajú práve tréneri oboch družstiev.

Sumár zápasov (26.10.2013 Dolný Kubín – Kňažia)

FBC Horehronec A – Žatva 90 Dolný Kubín 2:3

V našom premiérovom zápase v súťaži sa nám do cesty postavil zdatný protivník. Chlapci z Kubína od prvých minút ukazovali, že to nebudeme mať jednoduché a úvod zachytili lepšie ako my. Škoda, že hneď v jednom z prvých striedaní sa Kubínčanom podarilo streliť otvárací gól, ktorý im priniesol psychickú výhodu. Po góle sa hra vyrovnala a čoraz častejšie sa odohrávala pred súperovou bránkou. Niekoľko sľubných pokusov smerovalo mimo a tie, ktoré by sa proti inému tímu zrejme skončili gólom, zlikvidoval spoľahlivý hosťujúci brankár. Začali sme si však veriť a zistili, že aj s takticky vyspelým celkom Žatvy môžeme hrať vyrovnanú partiu. Územnú a streleckú prevahu sme, žiaľ, nedokázali pretaviť do výsledkovej podoby a po chybe v rozohrávke sme na druhú prestávku odchádzali už s dvojgólovým mankom. Povedali sme si, že nemáme čo stratiť a zamerali sa na ofenzívne poňatie hry. Onedlho sa prvým strelcom v novej súťaži stal Mišo Santoris, keď vyťažil s dôraznej práce pred bránkou. Zlomový moment zápasu nastal v polovici záverečného dejstva, kedy vo chvíľach nášho narastajúceho tlaku, ďalšie zaváhanie v obrane znamenalo, že súper opäť odskočil na rozdiel dvoch gólov. Neskôr sa nám zásluhou Ďuriho Havrana ešte podarilo znížiť, no na vyrovnanie nám napriek power-play neostal čas (a zrejme ani sily). Zaplatili sme teda nováčikovskú daň, lebo herne lepšie mužstvo napokon prehralo. Je to však určite ponaučenie do budúcnosti. Pretože stretnutia na tejto úrovni rozhoduje najmä strelecká efektivita a spoľahlivosť v defenzíve.

FBC Horehronec A – Slovan Rimavská Sobota 11:1

Keďže prvé stretnutie Rimavskej s Likavkou sme mali možnosť sledovať, pred naším druhým zápasom sme tušili, že je tu veľká šanca na prvé body v súťaži. Neúspech z prvého súboja sme hodili za hlavu a namotivovali sa k bojovnému výkonu. V porovnaní s prvým stretnutím sme mali oveľa viac priestoru v nebezpečných priestoroch a postupne sa to prejavilo aj na skóre. Už do prvej sirény sme si vypracovali pohodlný trojgólový náskok a od druhej tretiny sa do našej brány dostal Mojo Račák, ktorý sa hneď uviedol niekoľkými úspešnými zákrokmi. Po ďalších pekných kombináciách stav utešene narastal a vďaka technickým kúskom našich hráčov zápas miestami pripomínal exhibíciu. Potom sa už súboj akoby len dohrával a hráči z Rimavskej Soboty môžu byť radi, že neodišli z Kubína ešte z väčším výpraskom. Druhý zápas (aj keď proti mierne slabšiemu súperovi) ukázal, že ambícia držať sa v súťaži na čelných priečkach, nemusí byť vôbec nereálna. Zvlášť keď po aklimatizovaní sa na systém s piatimi hráčmi dokážeme ešte odstrániť niektoré taktické nedostatky. Strelecky zápas vyšiel predovšetkým dvojici Havran – Santoris, ktorí sa zároveň usadili na čele tímových štatistík. Za zodpovedný výkon však treba pochváliť všetkých hráčov a spoločne veriť, že dvojbodových zápisov si v nasledujúcich týždňoch dokážeme pripísať čo najviac. Potenciál na to určite je.

Sumár zápasov (26.10.2013 Turany)

FBC Horehronec B – Dukla Ružomberok 6:9

Béčko si svoju premiéru odkrútilo na palubovke v Turanoch proti minuloročnému finalistovi, Ružomberskej Dukle a že to bude ťažký zápas bolo jasné pri pohľade na súperových hráčov. Fyzicky výborne vybavení hostia nás od prvých minút natlačili pred našu bránku a nám sa darilo odolávať len necelých 10 minút prvej tretiny. Do prestávky sme už jednogólovú stratu držali a po dohovore od trénera, ktorý nám prízvukoval najmä aby sme sa nebáli hrať, sme postupne vyrovnali hru a aj keď sme inkasovali druhý gól, dočkali sme sa premiérového zásahu po strele Jančiho Cipíka. Následne sme však v krátkom slede inkasovali tri, pomerne lacné góly, čím nám súper výrazne odskočil. My sme ešte stihli korigovať stav dvoma kontaktnými gólmi a do šatní sme odchádzali za stavu 3:5. V tretej tretine to bolo ako na hojdačke a vždy, keď sa nám podarilo streliť gól, súper okamžite odpovedal a ukontroloval priebeh zápasu až do konca. Prvý zápas nám teda jasne ukázal, na čom treba popracovať do budúcnosti aby sme na konci boli my tím víťazným tímom.

FBC Horehronec B – 1.FBC Zvolen 11:1

Do druhého zápasu sme naskočili svižne a aj keď bol súper oproti nám behavejší umnou hrou sme si vytvorili jasný náskok 5:1 a hlavne sme začali hrať hru na ktorú sa už miestami dalo pozerať. Po zvyšok zápasu sme bez väčších problémov kontrolovali priebeh a pridávali ďalšie góly až sa skóre zastavilo na konečných 11:1 a my sme si pripísali prvé body do tabuľky.