retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Utorok, 11. marca 2014 • 18:33.47 • šport

3566x

Aréna Brezno žila cez víkend kultúrou a športom

V piatok 7.3.2014 sa Aréna premenila na kultúrny stánok, v ktorom privítala 4 kapely. Celé podujatie nieslo názov Zlatý Slávyk 1998-2012 in Memoriam. Ako 1. skupina sa predstavila Bank of Joe. Po nich nasledovali Zoči Voči. O 20.15 si diváci mohli na pódiu zaskákať so skupinou Polemic a od 21.45 prišli na rad Horkýže Slíže.

V sobotu 8.3.2014 sa v Aréne Brezno uskutočnil už 4. halový futbalový turnaj pod názvom Urpiner cup 2014. Do turnaja sa prihlásilo 8 mužstiev: Sršne, Hronec, Valaská, Donor, Polhora, Polomka, Partizan Balog, Expresso Hala, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Víťazom skupiny A sa stalo mužstvo Partizan Balog, ktoré o skóre preskočilo mužstvo Valaská. V B skupine sa z víťazstva radovalo mužstvo Sršne.

Vo štvrťfinálových zápasoch sa už hralo o to, kto poputuje domov a kto postúpi do semifinále. Semifinálovú štvorku nakoniec tvorili mužstvá Sršne, Hronec, Donor a Partizan Balog. V 1. semifinálovom zápase zvíťazilo družstvo Sršňov nad Hroncom 5:1. O 2. finalistovi museli rozhodnúť až pokutové kopy, ktoré posunuli do finále mužstvo Partizan Balog. Vo finálovom zápase medzi Sršňami a Partizanom Balog diváci videli len 1 gól, ktorý v prvom polčase strelilo mužstvo Partizan Balog a dokázalo tento 1-gólový náskok udržať až do konca zápasu. Prvá trojka vyzerala nasledovne:

1. miesto – Partizan Balog
2. miesto – Sršne
3. miesto – Donor

Fotografie z 4. halového futbalového turnaja si môžete pozrieť
na našej FB stránke alebo stránke Google+

Po sobotnom futbale prišiel na rad v nedeľu 9.3.2014 bedminton a s ním aj otvorenie 1. ročníka Mestskej bedmintonovej ligy. Do 1. turnaja sa prihlásilo 38 ľudí, s tým, že boli rozdelený v dvojhrách do 2 kategórií. V prvej kategórii – Muži – sa zvíťazstva radoval Martin Remiar, ktorý sa do tabuľky pripísal 25 bodov. Vo finále vyhral nad Róbertom Povolným, ktorý si pripísal 20 bodov. V boji o tretie miesto sa z víťazstva tešil Slavomír Pôbiš, ktorý vyhral nad P. Remiarom ml. Prvá osmička, ktorá získala body do tabuľky vyzerá nasledovne:

1. Remiar M. - 25b
2. Povolný - 20b
3. Pôbiš - 17b
4. Remiar P. ml. - 14b
5. Suda - 11b
6. Varholák - 8b
7. Bauza - 5b
8. Turňa - 2b

V 2. kategórii – Ženy a deti – sa z víťazstva radoval Michal Černák, ktorý si do tabuľky pripísal 25 bodov a vo finále zdolal Ivetku Šubovú, ktorá si pripísala bodov 20. O 3. miesto nastúpili proti sebe Jarko Auxt junior proti Lucii Fraňovej. Z víťazstva sa tešil Jarko, ktorý si pripísal 17 bodov. Prvá osmička, ktorá získala body do tabuľky vyzerá nasledovne:

1. Černák - 25b
2. Šubová - 20b
3. Auxt ml. - 17b
4. Fraňová - 14b
5. Králiková - 11b
6. Králiková D. - 8b
7. Vargová - 5b
8. Rošková - 2b

Michal Černák, ktorý sa radoval z 1. miesta v kategórii ženy a deti a Róbert Povolný, ktorý skončil vo svojej kategórii na 2. mieste, reprezentovali družstvo ŠK Sokol Telgárt.

Po dvojhrách prišli na rad štvorhry, ktorých sa zúčastnilo 19 dvojíc. Prvá osmička, ktorá získala body do tabuľky vyzerá nasledovne:

1. Remiar + Remiar- 25b
2. Struhár + Pôbiš- 20b
3. Suda + Remenár- 17b
4. Remiar + Kaliský- 14b
5. Auxt + Auxt- 11b
6. Adamský+ Fraňová- 8b
7. Baran + Rošková- 5b
8. Šuba + Šubová- 2b

Chceme poďakovať všetkým zúčastnením za predvedenú hru a všetkých opäť pozvať na ďalší bedmintonový turnaj, ktorý sa v Aréne Brezno uskutoční dňa 11.5.2014. Všetkých srdečne pozývame. Taktiež sa chceme poďakovať Erikovi Bauzovi, Karolínke Hruškovej a rod. Remiarovcom za pomoc pri organizovaní tohto turnaja.

Všetky informácie o ďalšom turnaji, ako aj informáciách o Mestskej bedmintonovej ligy nájdete na mestskej stránke www.brezno.sk v sekcii šport/Aréna Brezno, ako aj na tejto stránke.

Autor: Miroslav Baran, Mestský športový klub Brezno

Fotografie z priebehu 1. ročníka Mestskej bedmintonovej ligy nájdete na našej FB stránke alebo stránke Google+