Správy

Pondelok, 07. júla 2014 • 19:06.13 • šport

2512x

Hokejbalová horehronská liga 2014

9. ročník Hokejbalovej horehronskej ligy spoznal v nedeľu 6.7.2014 svojho víťaza. Vo finále na seba natrafili mužstvá DAMIX a VICTORS.

V prvom zápase, ktorý sa hral 29.6.2014 sa z víťazstva radovalo mužstvo DAMIX, ktoré vyhralo 5:3. V ten istý deň sa odohral aj zápas o 3. miesto, kde ROLTA sa ujala vedenia nad HK BREZNO po výsledku 5:4 po samostatných nájazdoch. V sobotu 5.7.2014 sa mohlo o všetkom rozhodnúť, či už finále alebo v zápase o 3. miesto. Avšak v 2. zápasoch sa darilo mužstvám, ktoré 1. zápasy prehrali. Najskôr v 2. finále vyhral VICTORS nad DAMIXOM v pomere 2:1 a v zápase o 3. miesto vyhralo HK BREZNO nad ROLTOU 6:2. O všetkom museli rozhodnúť tretie zápasy.

V zápase o 3. miesto sa z víťazstva tešilo mužstvo HK Brezno, ktoré vyhralo 4:3 a tým pádom aj celkovo 2:1 na zápasy. O 11,00 hod. už stáli v záverečnom zápase proti sebe DAMIX a VICTORS. V prvej tretine videli diváci jeden gól, ktorý zaznamenal hráč mužstva Damix Tomáš Sihelský. V druhej tretine sme videli gól na oboch stranách, pričom za Damix sa presadil Richard Richter a na druhej strane to bol Ivan Ťažký. Do tretej tretiny teda mužstvá išli za stavu 2:1 pre DAMIX. V záverečnej tretine už žiadny gól nepadol a tým pádom sa z víťazstva hokejbalovej horehronskej ligy radovalo mužstvo DAMIX, ktoré prevzalo na rok putovný pohár.