retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Streda, 15. apríla 2015 • 07:03.46 • šport

2127x

Sobota patrila v breznianskej Aréne florbalu

Sobota 11.4.2015 patrila v breznianskej Aréne florbalu. V nadstavbovej časti kategórie starší žiaci Stred sa do bojov o medaile zapojili aj naši chlapci. V prvom zápase si zmerali sily s hráčmi FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina s ktorými si poradili 5:2, neskôr ich čakal favorit nadstavbovej časti mužstvo FBK Turany, s ktorým držali dlhú dobu vyrovnanú partiu no nakoniec nestačili na súpera a podľahli 2:7 a hneď nato nastúpili proti hráčom Rimavskej Soboty s ktorými hladko vyhrali 11:2. Chalani si tak pekne rozbehli dvojkolový nadstavbový turnaj o medaile a postup na Majstrovstvá Slovenska.

Touto cestou sa chcem poďakovať MŠK za kvalitnú spoluprácu pri organizovaní kola. Plocha bola pripravená perfektne a aj personál nám vyšiel v ústrety a taktiež rozhodcom z Rimavskej Soboty, že prišli nezištne pomôcť v náročnom dni a odpískali polovicu zápasov.

Vďaka patrí aj rodičom, ktorí pripravili pre účastníkov občerstvenie v podobe fantastického guľášu, špeciálne poďakovanie Petrovi Václavíkovi za pomoc pri preprave mantinelov a vôbec za celoročnú podporu a pomoc pri žiackych kolách.

Predseda klubu a hlavný organizátor kola Daniel Struhár: "Chalani hrali naozaj pekný florbal so Žilinou sme možno mali trochu výhodu, že boli v prvom zápase ešte zrejme "stvrdnutí" z cesty, no perfektne hrali v strede ihriska, zahusťovali priestor pred bránou a využili taktiku z dorastu hrať rýchlo popri mantinely, s Turanmi to boli pekný zápas kde som za stavu 2:3 v náš neprospech veril, že zápas otočíme no nezmyselnými chybami v obrane sa Turany dostali do vyššieho náskoku a keďže nás čakal hneď ďalší zápas tréner nechal sedieť pár kľúčových hráčov. S Rimavskou Sobotou to bola hra ktorú diktovali naši chalani a zaslúžene vyhrali. Treba povedať, že chalani idú od zápasu k zápasu a od tréningu k tréningu vyššie. Je fajn, že majú možnosť trénovať tri dni v týždni mnohí to aj využívajú sme na nich hrdí"

Pár fotografií - Zápasy regionálnej ligy starších žiakov - florbal