retro bar brezno
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 27. apríla 2015 • 18:28.26 • šport

2801x

Starší žiaci FBC Horehronec postúpili na Majstrovstvá Slovenska!

Starší žiaci FBC Horehronec odohrali v sobotu  25. apríla 2015 svoje posledné zápasy vo florbale regionálnej ligy - stred v kategórii starších žiakov. 

V prvom kole, ktoré sa hralo v Aréne Brezno 11. apríla 2015, si po 2 víťazstvách a jednej prehre vybojovali priebežné 2. postupové miesto a mali tak sľubne rozbehnutý dvojkolový nadstavbový turnaj o medaily a postup na Majstrovstvá Slovenska.

V sobotu chlapci bojovali čo im sily stačili a do bojov o Majstrovstvá SR vstúpili výborne. Na úvod dňa si poradili so Žilinskými kobylkami 8:3 a aj keď to nebol ľahký zápas - držali sa a vyhrali. V druhom zápase podľahli favoritovi z Turian. Zápas to bol náročný, chlapci dlho držali remízu 0:0 a až 3. tretinu prehrali 5:1. V poslednom zápase porazili Rimavskú Sobotu 6:3, čím si zabezpečili 2. miesto a zároveň aj postup na Majstrovstvá Slovenska.

FBC Horehronec vs. FBC Grasshoppers Žilina - 8:3 
FBC Horehronec vs. FbK Turany - 1:5
FBC Horehronec vs. FBC Slovan Rimavská Sobota 6:3

Je neuveriteľné urobiť taký veľký pokrok, po roku byť druhý a kvalifikovať sa na Majstrovstvá Slovenska. Na konci chlapci odchádzali s blýskajúcimi sa medailami na krku a s hrdosťou byť medzi ôsmymi najlepšími tímami na Slovensku.

Autor: Martin Rojík
foto: Peter Václavík