zlata nitka
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 18. mája 2015 • 07:25.31 • šport

2859x

Chlapci pre nás ste zlatí, gratulujeme!!!

TURNOI INTERNATIONAL GUY BEY PARIS-MEUDON 2015

Dňa 07.05.2015 odleteli naši "Rytieri" do hlavného mesta Francúzka. V Paríži - Meudone, sa zúčastnili už 15. ročníka medzinárodného hokejového turnaja mládeže TURNOI GUY BEY.

Report z 1. hracieho dňa.

PIATOK 08.05.2015 - Zimný štadión Meudon 

MEUDON (FRA) - HK BREZNO 2:7 (2:3,0:4)  

Góly BR: Šimko (Schvarzbacher, Zemko), Kidaj (Gerer), Mihaly (Zemko), Gerer (Mihaly, Zemko),  Zemko ( Gerer),  Bálint ( Schvarzbacher, Zemko), Bálint ( Šimko)

Prvý zápas s domácimi sme zvládli. Napriek dráme na konci prvého polčasu, sme zdôraznili našu prevahu 4 gólmi. A získali sme plný bodový zisk.

PIATOK 08.05.2015 - Zimný štadión Meudon 

NEUILLY SUR MARNE (FRA) - HK BREZNO 5:4 (4:0,1:4)  

Góly BR: Zubak (Mešťan), Šimko( Bálint), Šimko (Zubak), Šimko ( Schvarzbacher)

Výhra našim hráčom veľmi neprospela, úvod využil súper na 3 góly z prvých troch striel. Hra celého tímu nebola dobrá. Zlepšenie prišlo v druhom polčase ktorý sme vyhrali, no na remízu v zápase sme už dosť času nemali.

PIATOK 08.05.2015 - Zimný štadión Meudon 

HK BREZNO - COURBEVOIE (FRA) 1:3 (0:1,1:2)  

Góly BR: Šimko (Mešťan)

Vyrovnaný zápas rozhodli maličkosti, konkrétne naše chyby. Súper ich využil a my sme sa ťažko presadzovali napriek množstvu šancí. Škodou je, že sme nezískali body minimálne v druhom polčase.

PIATOK 08.05.2015 - Zimný štadión Meudon 

HK BREZNO - ICE HOCKEY ACADEMY (GER) 4:3 (3:1,1:2)  

Góly BR: Bálint (Šimko), Kováčik R. (Schvarzbacher, Bálint), Šimko ( Schvarzbacher, Zubák), Zubák (Schvarzbacher, Bálint)

S favoritom, nás čakal ťažký zápas, no hráči sa po tesnej prehre ukážkovo zomkli a ukázali charakter. Bojovali, hrali ako tím a podriadili sa tímovej stratégii. Dráme v závère sme sa však nevyhli, tentokrát sme však strelili víťazný gól, ktorý bol bodkou za prvým hracím dňom.

Report z 2. hracieho dňa.

Naši chlapci živia nádej na prvú štvorku, ktorá by im zaručila hru o medaile v nedeľu, preto im treba v dnešných troch náročných stretnutiach držať päste!!!

SOBOTA 09.05.2015 - Zimný štadión Meudon 

HK BREZNO - DUCKS DE DIJONS (FRA) 1:1 (1:0,0:1)  

Góly BR: Šimko (Kováčik R.)

V zápase sme boli favorizovaní a táto pozícia nám veľmi nesedela. Ráznu akciu zakončil líder tímu Šimko, no to bolo z gólov všetko. Výrazne pomáhala "káčerom" vynikajúca brankárka, ktorá zneškodnilia aj tvrdé strely našich hráčov. Náš sen o prvej štvorke v turnaji sa nám začal rozplívať, no nádej žila.

SOBOTA 09.05.2015 - Zimný štadión Meudon 

HK BREZNO - ISERLOHN (GER) 3:1 (2:1,1:0)  

Góly BR: Bálint(Šimko), Šimko(Bálint, Schvarzbacher), Zubák (Šimko)

Minuloročný víťaz turnaja, nemecký Iserlohn, vstúpil do zápasu bez rešpektu ale aj bez pokory. Bojovným výkonom, sme mu to spočítali, keď sme vyhrali prvú polovicu, a následne na konci druhej sme rozhodli exportným gólom Zubáka 7! sekúnd pred koncom zápasu. Výhra naznačila potenciál, udržala šancu na postup, ako aj vôľu nášho tímu, ktorú museli súperi rešpektovať.

SOBOTA 09.05.2015 - Zimný štadión Meudon 

HK BREZNO - COACHING HOCKEY SCHOOL (BEL) 2:2 (2:2,0:0)  

Góly BR: Gerer(Kirdaj), Bálint (Šimko)

Zápas poznačila vážna osobná udalosť hráča, ktorú zistil tesne pred zápasom, hráči sa však zachovali veľmi pekne, keď kamaráta podržali a celá udalosť stmelila tím a donútila ho na chvíľu dospieť. Takto zomknutý a nabudený tím šliapal ako hodinky. Na postup do prvej štvorky sme potrebovali minimálne remízu za 3 body. V úvode sme rýchlo inkasovali, no neotriaslo to nami. Bojovali sme a zabrali všetky formácie, vývoj sme otočili a po dvoch góloch sme boli vo vedení. To sme však stratili, no cennú remízu sme udržali. Rozhodla šírka lavičky keďže sme striedali tri formácie oproti súperovým 2,5.

Ďalším bonusom je momentálna delená liderska pozícia v kanadskom bodovaní celého turnaja, ktorú okupuje Jakub Šimko s 13-timi bodmi.

NEDEĽA 10.05.2015 - Zimný štadión Meudon 

HK BREZNO - COURBEVOIE (FRA) 1:4 (0:2,1:2)  

Góly BR: Šimko (Mešťan)

Po vyrovnanom začiatku sme ľahkko inkasovali dva góly, čo v takto krátkom zápase vytvorí tlak a stres.Vôľa po víťazstve bola veľká, ale súper dokázal pokryť našu prvú formáciu.V ďalších nám chýbala strelecká produktivita. Po znížení však súper ďalším gólom pochoval naše šance na vyrovnanie. Chlapci však bojovali do poslednej chvíle.

Odhodlanie získať medailu v poslednom zápase nám bude dobrou motiváciou, kde sa stretneme s belgickým súperom, s ktorým sme včera remizovali.

NEDEĽA 10.05.2015 - Zimný štadión Meudon 

HK BREZNO - COACHING HOCKEY SCHOOL (BEL) 3:2PP (1:2,1:0, 1:0)  

Góly BR: Zubák (Schvarzbacher), Šimko (Bálint), Zemko (Šimko)

Naši chlapci nakoniec zvládli toto vypäté stretnutie, napriek tomu, že v ňom prehrávali po prvej polovici o gól.V tej druhej však celý tím poriadne zabral a vyrovnanie sa dostavilo. Snažili sme sa to rozhodnúť v predĺžení, nakoľko súper disponoval technicky dobre vybavenými hráčmi. Rozhodnutie prišlo keď sa vrátil Zemko a po nezištnej prihrávke Šimka rozhodol do odkrytej bránky.

Veľkú váhu tomuto tretiemu mužstvu dáva fakt, že sme mali najmladší káder na turnaji, keď zo 17 hráčov boli len traja narodení v prvej polovici roku 2002, šiesti ku koncu roka a ôsmi boli r.n. 2003, naviac sme sa opierali vyložene o hráčov vlastnej klubovej príslušnosti, kdežto viaceré tímy súperov boli regionálne "selekty". Chlapci sa nechali správne poblázniť, turnaj odohrali na hranici svojich možností, medzi štyroch najlepších postúpili vďaka heroickým výkonom pod tlakom, proti silným súperom, ale celkovo bolo radosť ich sledovať počas celého turnaja.

CHLAPCI PRE NÁS STE ZLATÍ, GRATULUJEME!!!

Zdroj: www.hkbrezno.com

Viac o turnaji na Tournoi Guy BEY du Meudon Hockey Club