zlata nitka
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia seven taxi brezno pizzeria u juraja taxi podbrezova preprava.info tepovanie brezno

Správy

Pondelok, 30. januára 2017 • 18:15.57 • šport

3871x

ICE SKATING TEAM – Brezno prvýkrát súťažne

Horehronský krasokorčuliarsky klub ICE SKATING TEAM – Brezno (IST Brezno), sa tento víkend po prvýkrát zapísal do súťažných historických tabuliek na Slovensku. Po finančne náročnej registrácií IST Brezno na Slovenskom Krasokorčuliarskom Zväze, ktorá sa podarila aj za finančnej podpory primátora mesta Brezno, nič nebránilo breznianskym pretekárkam vykorčuľovať na súťažný ľad.

Dievčatá sa tak zúčastnili svojich prvých krasokorčuliarskych pretekov a 28. január 2017 sa zapísal do histórie krasokorčuľovania v Brezne. Do Zvolena na 32. ročník Veľkej ceny Zvolena vycestovali 3 pretekárky. Trénerka p. Lörinčíková nemala veľké očakávania, no dievčatá všetkých veľmi pekne prekvapili.

V sobotu podvečer bola na programe kategória IKC 3 Silver, čo je kategória začínajúcich pretekárov, kde sme mali hneď dvojnásobné zastúpenie. Zo štartovným číslom 1. nastúpila na ľad Michaela Miháľová, ktorá svojou jazdou obsadila pekné 8.miesto a Emma Štulajterová si v tejto kategórií vyjazdila 7. priečku. V nedeľu predpoludním bola na programe mladšia kategória IKC 2 Silver, kde svoju jazdu predviedla Diana Chválová, ktorá obsadila veľmi pekné 2. miesto. Všetky tri dievčatá dosiahli od rozhodcov viac ako 20 bodov, čo bolo nad očakávanie vedenia IST Brezno. Dievčatám tak patrí veľká vďaka za reprezentáciu nášho mesta Brezno a držíme im palce do ďalšej reprezentácie.

Autor: Miháľ Pavel ml.