Streda, 22. novembra 2017 • 07:28.06 • šport

13. - 19. novembra 2017

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  18.11. 2017 - Zimný štadión Bardejov
HK BARDEOV - HK BREZNO 9:5 (2:1, 5:2, 2:2)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK Michael (91 TURŇA Tomáš, 22 KOŠTIAL Martin), 10 GAŠPAR Nicolas (91 TURŇA Tomáš, 19 ŠMÁLIK Michael), 71 BAUER Martin (27 VOJTAS Andrej, 38 KOVÁČIK Patrik), 87 SRNKA Stanislav (21 ZNAK Radovan, 11 LAUBERT Lukáš), 71 BAUER Martin (29 PINKA Lukáš)

Posledné z troch  stretnutí na ľade súpera sme odohrali v Bardejove. Duel z ktorého sme chceli brať všetky body nám však absolútne nevyšiel. Aj keď sme po prvej tretine prehrávali o jeden gól, vôbec to nevyzeralo, že nebudeme úspešní. Prišla však tretina druhá a päť inkasovaných gólov. Už sa to pomaly stáva nekonečným príbehom, že si stretnutia prehrávame buď v priebehu niekoľkých minúť, alebo si jednoducho odstrelíme jednu celú tretinu. Aj keď sa obraz hry v poslednej tretine zmenil, dokázali sme v nej streliť  len dva góly, čo stačilo už len na korigovanie výsledku. Bardejov mal dnes väčšiu túžbu vyhrať a tak všetky body zaslúžene ostávajú na Hornom Šariši.

K-CLASSIC 1. LIGA DORAST

NEDEĽA  19.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:10 (2:4, 1:5, 0:1)
Góly BR: SZÖKE Štefan (HELC Adam), MATZENAUER Alex (SZÖKE Štefan), MATZENAUER Alex (KRIŽAN Andrej)

SOBOTA  18.11. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:6 (1:1, 0:2, 2:3)
Góly BR: MATZENAUER Alex (PECNÍK Filip), KAFRÍK Dušan (MATZENAUER Alex), KRIŽAN Andrej

Na domácej pôde Arény Brezno sme privítali hokejistov  dorastu z Považskej Bystrice. Hra v prvej tretine bola príliš opatrná, čakalo sa na prvú chybu, ktorú sme urobili a super išiel do vedenia 1-0. Do konca tretiny sme vyrovnali na 1-1 a druhá tretina bola v réžii súpera. Panteri mali väčšiu časť z hry, prišli 2 vylúčenia, za čo sme inkasovali 2 góly.   Stav 1-3 a išli sme do tretej tretiny. V nej nám bola ponúknutá presilovka 5-3, čo sme zužitkovali už 10 sekunde, stav 2-3. Súper však znova navýšil stav o 1 gól na stav 2-4. Aj keď sme sa dotiahli  znova na rozdiel jedného gólu  3-4, bolo to z našej strany všetko.  Do konca tretiny sme ešte dva krát inkasovali a tak sme toto stretnutie prehrali rozdielom 3:6.

LIGA KADETI

PIATOK  17.11. 2017 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Góly BR: BÁLINT Marek (ŠTESKO Jakub), ŠTESKO Jakub (BÁLINT Marek, ROSÍK Jakub), ŠTESKO Jakub (ROSÍK Jakub, BÁLINT Marek), BÁLINT Marek (ROSÍK Jakub), BÁLINT Marek (MALECKÝ Martin), BÁLINT Marek (ŠTESKO Jakub)

Do Rimavskej Soboty sme cestovali výrazne oslabení chorobami, len s jedným brankárom a jedenástimi hráčmi. Preto sme ešte viac ako zvyčajne museli myslieť takticky.  Zápas sme začali tlakom a hneď z prvej strely sme získali vedenie. To isté sa o pár sekúnd podarilo domácim a nebolo jasné ako sa bude zápas ďalej vyvíjať. Postupne sme prebrali kontrolu nad hrou, výborné sme sa celoplošne pohybovali, čo robilo domácim poriadne problémy, nevedeli urobiť suvislú akciu a nedostávali sa ani do tlaku. Naopak my sme boli precízni a pokojní na puku, góly sme dávali po pekných akciách. Mierne sme zaváhali pri znížení na 2:4, kedy sme na moment znervózneli, ale o chvíľku nás opäť gólom upokojil s chuťou hrajúci kapitán mužstva Bálint, ktorý k štyrom gólom pridal dve asistencie a podieľal sa na všetkých presných zásahoch nášho tímu. Celkovo mužstvo odohralo výborný zápas v prajnej atmosfére, ktorá sa pozitívne prejavila na výkone všetkých jednotlivcov.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 8. ŠHT

SOBOTA  18.11. 2017 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)
Góly BR: BELAŇ Matúš (KOTRÍK Roman, MALECKÝ Martin), TURŇA Oliver (KLAJBAN Peter, LUKAČOVIČ Hugo),  MALECKÝ Martin (ĎÖRDÍK Jakub)

KÁNOVÁ Daniela: "Prvá tretina sa mi hrala najlepšie. Náš tím bol zorganizovaný, až na niektoré nepozorné chyby, ktoré nás stáli tri góly. Posledné dve tretiny sme sa snažili o najlepší výsledok, aký sme zo seba mohli dostať. Aj napriek tomu, že sme prehrali, ma zápas nesmierne bavil".
ČERNÁK Pavol: "Prvú tretinu sme začali dobre,  no spravili sme chyby na modrej čiare, mal som tečované strely a dostali sme góly. Druhú tretinu sa mi darilo, mal som aj šťastie. Tretiu tretinu som mohol chytiť tie dva góly, ale bol to dobrý zápas. Množstvo dobrej práce sme ukázali v zápase. Tempo hry bolo vysoké a náročnosť na dodržiavanie taktickej disciplíny sa stupňovala. Môžem vysloviť spokojnosť s nasadením, aj túžbou po hokeji. Málo dôrazu v osobných súbojoch pri modrej čiare nás stálo lepší výsledok".

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 7. ŠHT

HKM ZVOLEN - HK BREZNO 13:4 (3:4, 6:0, 4:0)
Góly BR: ŠVEC Dominik (MAKUŠA Štefan), ŤAŽKÝ Andrej (KOVÁČIK Filip), ŠVEC Dominik (VILMON Vladimír), ŠVEC Dominik

FAŠKOVÁ Andrea: "V prvej tretine nás nedôraz pred našou bránou stál 3 góly. Aj napriek tomu sme dokázali streliť 4 góly my a tretinu sme vyhrali. Prvých 10 minút 2. tretiny sme hrali vyrovnaný hokej, ale prestali sme korčuľovať a trestom boli ďalšie góly v našej sieti. Tretiu tretinu sme chceli streliť pár gólov, no nevyšlo nám to. Dostali sme ďalšie a zápas sa nám nepodarilo otočiť".
MURÍN Sebastián: "Zo začiatku prvej tretiny sme dostali rýchly gól. Našťastie sme vyrovnali na 1:1. Po prvej tretine sme vyhrávali 4:3. V druhej tretine Zvolen zabral. Snažili sme sa z výsledkom niečo spraviť, ale bohužiaľ sme zápas nakoniec prehrali. V stretnutí som mal veľa šancí na gól, ale som rád že som aspoň na jeden nahral. Polovicu zápasu sme hrali veľmi dobre. Zvolen však využil naše chyby a presadil sa z dorážok. V obrannom pásme často zlyhávame na prehratých osobných súbojoch. Nutne potrebujeme zvýšiť aktivitu pred našou bránou".

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 6. ŠHT

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 5:6 (1:1, 2:3, 2:2)
Góly BR: BÁLINT Alex, TÓTH Patrik (ŠALKO Juraj), TÓTH Patrik (KŇAZE Matej), PILIAR Samuel (HARING Roman), KUBINA Jakub (HARING Roman)

V prvej tretine bol súper aktívnejší,viac korčuľoval, PS  9 :18. V druhej tretine aktívnejšia hra súpera,hoci mal vylúčených až 8 hráčov, PS   7 : 16. V tretej tretine po inkasovaní 6 gólu v 50 min. sme zatlačili súpera pred jeho bránku a konečne hráči korčuľovali a strieľali. Znížili sme na rozdiel gólu,no z viacerých čistých gólových šancí sa nám nepodarilo vyrovnať.PS   13 : 10. Za výkon v prvých dvoch tretinách,ktorý sme svojim prístupom súperovi umožnili si Zvolen zaslúžil víťazstvo.Pochváliť môžem jedine brankárku Debnárovú, ktorá podala znovu veľmi dobrý výkon.10 minút nestačí na víťazstvo.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 5. ŠHT

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 7:5 (0:0, 4:3, 3:2)
Góly BR: KRAJČI Sebastián, PAUČÍK Milan, KRAJČI Sebastián (BUDAI Adam), BERČÍK Ivan (BUDAJ Adam), KRAJČI Sebastián, KRAJČI Sebastián (KOVÁČIK Aurel), PAUČÍK Milan (KRAJČI Sebastián)

V prvej tretine mali sme viac z hry,boli sme aktívnejší,no zlyhali sme v koncovke.PS 12 : 7. V druhej tretine sme dali 3 góly a viedli sme 3:0,súper znížil na 3:1.V 30 min.sme dali na 4:1 a hráči si mysleli,že už je po zápase,čo súper využil a znížil na 3:4.PS 14:15. Tretiu tretinu sme začali výmenou bránka, keď Cibuľu vystriedal Stančík. V 44 min. súper vyrovnal na 4:4.Od 52 min. sme mali vylúčených 3 hráčov,z toho na 3 min. Ďuriša/VT+OK/.V oslabení 3:5 streli gól Krajčí na 5:4 a vzápätí pri hre 5-5 dal ďaľší gól na 6:4 Krajčí. Hru sme mali pod kontolou a v 55 min. dal gól na 7:4 Paučík. Škoda lacného gólu na 7:5 v 60 min,keď súper obkorčuľoval obrancu a k bližšej tyči dal gól.PS  20 : 7 vyjadruje našu prevahu. V zápase sme mali príliš veľa vylúčených hráčov PIM 30 : 13 /vylúčení 9:9/. Dve tretiny sme boli lepším družstvo a myslím si,že sme zaslúžene vyhrali. Pochváliť musím hlavne hráča Krajčího S.,brankára Cibuľu R. a hráčov z 1.päťky-Berčíka,Paučíka,Pančíka a Bíreša.

4. ROČNÍK 1. LIGA SDP

NEDEĽA 05.11.2017 -  Zimný štadión Detva
HOKEJOVÝ  TURNAJ 1. LIGA SDP

Druhý zo série turnajov v našej skupine sa odohral v Detve. Tentokrát bolo zloženie tímov kompletné. Domáca Detva, HC Lučenec, MHK Rim. Sobota a HK Brezno. Systém turnaja bol "každý s každým" dvakrát 15 min

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 21:2 (12:0, 9:2)
Góly BR: Krupčík (sam.), Multán (Makuša), Šiška (Grexa), Polakovič (sam.), Polakovič (Škoda), Multán (Šiška), Multán (sam.), Hoda (Škoda), Seman (Votroubek), Jerguš (Kaniarik), Štulrajter (Kaniarik), Kaniarik (Štulrajter), Kán (Votroubek), Votroubek (Seman), Seman (Kán), Kaniarik (Štulrajter), Kaniarik (Jerguš), Kaniariková (s.n.), Hoda (Škoda), Škoda (Hoda), Hoda (s.n.)

Prvé zápasy v turnajoch mávame väčšinou najslabšie, no tento raz sa to nepotvrdilo. Boli sme od úvodu dominantní súpera nepúšťali takmer k žiadnym šanciam a valcovali sme ho najmä pred jeho bránou. Nastrieľali sme množstvo gólov a hrali pekný hokej.

HC 07 DETVA - HK BREZNO  1:8 (0:3, 1:5)
Góly BR: Multán (Grexa), Krupčík (Belko), Jerguš (Štulrajter), Seman (Kán), Kán (Votroubek), Kaniarik (Jerguš), Kaniariková (s.n.), Hoda (Polakovič)

Najreálnejšou hrozbou v turnaji bola jednoznačne Detva s výbornou brankárkou v  bránke "A" tímu. Naši hráči s lepším súperom zlepšili aj svoj výkon a ani tomuto súperovi nedali šancu na dobrý výsledok. Zápas bol však najdramatickejší zo všetkých ktoré sme odohrali. Rozhodlo však odhodlanie našich hráčov, ktorí nedopustili ani za nižšieho vedenia komplikáciu a dokráčali za víťazstvom.

HK BREZNO - HC LUČENEC 18:3 (11:3, 7:0)
Góly BR:  Štulrajter (Kaniarik), Seman (sam.), Kubej (sam.), Kaniarik (Cibuľa), Kaniarik (Jerguš), Seman (Kán), Seman (Votroubek), Kaniariková (Kubej), Krupčík (sam.), Šiška (Multán), Turňová (Krupčík), Hoda (s.n.), Štulrajter (Kaniarik), Kán (Seman), Kaniariková (s.n.), Kán (Seman), Kanirik (Jerguš), Votroubek (Kán)

V poslednom vystúpení sme nechceli nechať nič na náhodu. Hráči však po zistení, že v duely zľahka dominujú nehrali úplne na 100%. Nič to však nemenilo na tom, že si zápas užili, nastrieľali dostatok gólov a hrali najmä pekný kombinačný hokej, ktorý bavil divákov najmä v podobe našich rodičov, ktorí vytvorili výbornú kulisu.

Konečné poradie v turnaji 1. HK BREZNO 2. HC´07 Detva 3. HC Lučenec 4. MHK Rim. Sobota

Hráči tak okúsili chuť víťazstiev nielen v každom zápase, ale aj v konečnom hodnotení. Odmenou im boli zlaté medaile za ich výkony. Už dlhšie pred turnajom sme hráčov pripravovali na rolu favoritov v turnaji, čo býva občas ťžké potvrdiť, no zvládli to bez akýchkoľvek komplikácií. Potvrdiť našu dominanciu v našej skupine môžeme už 2.12. 2017 na turnaji v Rimavskej Sobote. Dovtedy si však ešte zahráme s tímom Banskej Bystrice už 26.11.2017.